şükela:  tümü | bugün
  • bana vanilla sky'ı anımsatan proje.
  • fringe'de yapıyorlardı bunu. hatta mr. spock olivia dunham'ın içine kaçmıştı.
  • digitali kim koruyacak hacı. o da bitecek. nereye kadar kalmayı düşünüyorsun dünyada. güneş kızıl bir dev olup dünyayı yutana kadar mı?

şununla beraber alemin gelmiş geçmiş en boktan, en gereksiz buluşu. lan bilim adamı bırak ticari kaygıyı, daha rasyonel ol lütfen.
  • (bkz: caprica)
  • açıkçası üzerinde tuğla döşemek için reserved alayım burayı. ama yarın finalim olduğundan kısa kesiyorum şimdilik.

şu an en yaygın zihin felsefesi akımı olan işlevselcilik üzerinden düşündüğümüzde mümkün olduğu savunulabilir. fakat syntax ve semantics ayrımı konusunda derinlemesine düşünülmesi gerekmekte. hadi bu sorun çözüldü ve o bilgisayar semantic bazda yaşıyor. input'lar ne olacak. ben sempatik ve para sempatik sistemlerim olmadan nasıl ben olmaya devam edebilirim ki.

bilimlerden uzak felsefe yapmaya çalışmanın dangalaklık olduğu fikrindeyim. biyolojik zemin olmaksızın şu an kavramlaştırdığımız insan bilincinin başka bir düzlemde var olabilme ihtimalinin kesinlikle mümkün olmadığını düşünüyorum. hatta biliyorum.

çünkü ben halis mulis annemin yaptığı kayseri mantısını seviyorum pezevenk, makina olunca benim öyle bir dürtüm mü kalacak? hadi kaldı ve sen çeşitli uyarımlarla mantı yediğimi hissettirdin bana, hadi yani onu bile becerdin 20 sene sonra, ama ben ben isem bir makinada olduğumu fark ederim eğer bana bir dünya simüle etmez iseniz.

kısaca matrix'in insansız olanıdır. mümkünsüzdür. böyle yüzeysel geçtim ama dönüp sağlam argümanlarla tartışacağım, takipte kalınız.
  • sheldon cooperı bahtiyar edecek olan haber.
  • internete konuşmuş olan fotoğrafların bir şekilde yayılmasından sonra kaldırılması neredeyse imkansız olduğundan, bundan yıllar sonra torunlarımızın "ulan dedem de ne dingilmiş amk" diye yad etmesi sonucunda ortaya çıkacak olan her daim hatırlanma şeklidir.
  • (bkz: duncan idaho)
  • the x-files'ın bir bölümünde söz konusu edilmiş ölümsüzlük.