şükela:  tümü | bugün
 • dijital ortamda kullanılması amacıyla basılmış para. e-ticaretin geleceği olarak görünüyor. şimdilik kanada basımına başlamış.

  https://www.facebook.com/…6647169452&type=3&theater
 • paranın ne olduğunu bilmeyenler gelmiş burda gelecek dijital paradır diye ötüyor.

  3 senede böyle değer kazanan sistemi baştan yazan para mı olur lan?
 • cryptocurrency kapsamında bitcoin ve altcoin'lerle ilgili herşeyi konuştuğumuz, yeni gelenlerin de pek çok bilgiye ulaşabildikleri slack grubumuzdur aynı zamanda.

  aramiza katılmak isteyenler şuradaki davet linkini kullanabilirler.
  https://join.slack.com/…1mdi2nty0nzmtztqzy2rizjjkzg
 • dijital para, geleceğin sanal ödeme yöntemlerinin gerçekliğidir diyecekken günümüzde kısa vakitte gerçekliğini ve yürürlüğünü çoktan kanıtlamıştır. bir mal veya hizmet karşılığında online ödeme yapmak için kullanılmaktadır.
 • ingilizce ve global ismi crypto currency ilken tdk ya gerek kalmadan türkçe ismi dijital para yada kripto jeton olarak adlandırılmıştır.

  blockchain yani anahtar zincir teknolojisini kulanır. bu teknoloji yakın zamanda bankalar ve hayatımızdaki bazı diğer ürünlerde kullanılmaya başlanacaktır. hatta oy verme işlemini blockchain networkleri üzerinden yapabileceğimiz ön görülmektedir. çalışmaları denemeleri günümüzde yapılmaktadır.

  bu dijital para dünyasına bugün adım atmak 1995 yılında internet kullanmaya benzer. henüz yeni keşfedilmektedir ve gelecekte çok daha popüler olacaktır.

  20 yıl önce google hissesini neden almadık ki diyen insanlar 2-3 sene sonra neden dijital bir paraya yatırım yapmadık ki diyeceklerdir. bugün bile bu işin içinde olanlar bırakın seneleri girişimizden 6 ay önce bile neden farketmedik ki diyoruz.

  ev,araba,arsa yı bırakın teknolojiye, dijital paraya yatırım yapın arkadaşlar pişman olmayacaksınız at fava bekle

  edit : dijital para nedir nasıl sahip olunulur vs bilgi edinmek isteyenler şu slack grubuna üye olabilir : https://join.slack.com/…1mdi2nty0nzmtztqzy2rizjjkzg
 • yaz gecesi keyfini içe dörde katlamak için şöyle 4x optik zoomlu, 175-200 lira arasında bir dijital kamera alıp hd mode'a geçme durumu.
 • gelecekteki alım gücünün adı. kişiler arası güven sorununu çözmek için 3. bir aracıya gerek kalmadan alışverişin yapılabilmesini sağlayan blockchain teknolojisinin kullanıldığı ve ileriye dönük enerji ve güven sorununu çözen alım gücünün türkçe karşılığı.

  bu bitcoin ya da başka coin olur bilinmez ama gelecek bu yönde şekilleniyor. bugün blockchain teknolojisinden faydalanarak ico lar yapılmakta ve gelecek şekillenmekte. insanlar arasındaki guven sorunu da blockchain teknolojisi sayesinde çözümlenecek.

  tüm bunlar ütopya da olabilir ama 30 sene önce internet, 25 sene önce cep telefonu da ütopya idi.
 • (bkz: crypto currency)

  sene basindan beri takipte oldugum, bitcoin ile acilan kapidan girip altcoin alemlerine bulastigim, dijital gelecegin dijital paralari.

  inanmadigim zorunlu bes'e para atmak yerine ayni parayi her ay bitcoine yatiriyorum, sonumuz hayrolsun.
 • teknolojiye yapılan yatırım, asla ama asla kaybettirmez sabırlı ve doğru yapıldığı taktirde.
  çünkü gün geleek, elimizde turtuğumuz o kâğıt paralar olmayacak yerini dijital paralar alacak.
  ama ne zaman olur bilinmez, zaman gösterecek.

  günümüzde banknot basmak bile para, milyonlarca dolar para harcanan bi sektör.
  dijitali varken kâğıda bir ton para dökmek neden ?

  https://youtu.be/fvf-uv--pwu
 • birkaç aydır takip ettiğim ve küçük bir miktarda yatırım yaptığım anlamaya çalıştığım paranın yeni hali.ülkemizin bu teknolojiyi es geçmemesini ve bu yolla ülkemize daha fazla döviz kazandırmak için bu konu üzerine durulması gerektiğini düşünüyorum. dijital paranın türk ekonomisine katkısı
hesabın var mı? giriş yap