şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: webit expo)
 • markaların, dijital ortamdaki reklam çalışmaları. advergame'ler, içerik üretimleri, efendime söyleyeyim, sosyal medya hesap yönetimleri vs...
 • (bkz: #45299674)
 • artık markaların yüksek bütçeler ayırdığı bir alan haline gelmiş pazarlama şeklidir.

  içerisinde e-mail pazarlama, social media pazarlama, google adwords, medya satın alma ve crm gibi bir çok alt uzmanlık alanlarını barındırmaktadır.

  bu uzmanlık alanlarından sadece 1 tanesine hakim olmak bundan 2 sene önce yeterliyken şu an en az 2 tanesine hakim olup üzerine bunları analiz edebilecek analiz araçlarını kullanabilmek gereklidir. (bkz: google analytics)

  bu işin uzmanları gün geçtikçe linkedin de çoğalmıştır. ama gerçekten bu işi hakkı ile yapan kişilerin sayısı türkiyede 10 u geçmez. bunun temelinde de sadece fatura kesmek amaçlı iş yapan ajanslar vardır. şimdiye kadar google adwords e aylık 10 - 15k bütçe harcayan ve ajansların yönettiği 6 hesabı o markalarda çalışan arkadaşlarımın ricası ile kontrol ettim. gördüğüm google adwords hesap yapısı tamamen para harcamaya yönelik ve 1 günde yapılmış hesaplardı. yapılan tek şey sadece günlük bütçelerle oynayıp hesabı kendi haline bırakmaktı.

  bir ajansın google partners olması onun güvenilir olduğunu göstermez.

  sözün özü dijital pazarlama iyidir hoştur ama takip etmek sorgulamak olmazsa olmazdır.
 • türkiye'de çılgınlar gibi büyüyen bir pazardır. şirketlerin reklam departmanlarını, bölmesine sebebiyet veren sektör oluyor/olacaktır.

  sadece 2014 yılından, 2015 yılına dijital reklam yatırımları %19 oranında artış göstermiştir.

  kategorilerine göre harcamaları ve diğer bilgiler
 • yeni ekonominin en önemli sahalarından olan e-ticarette rekabet avantajı sağlamak için bilinmesi gereken pazarlama metodu.

  bugünlerde konuyla ilgili ciddi bir türkçe kaynak yayınlandı.

  yazar ve çalışmaları hakkında şöyle bir site de mevcut: https://www.olgusengul.com/
 • hem çalıştığım yerde kullanmak için, hem de yazacağım yüksek lisans tezi için dijital pazarlamayı en kısa sürede eksiksiz öğrenmem gerekiyordu. olgu şengül'ün 2 günlük eğitimine katıldım. şunu da anlatsaydı dediğim hiçbir şey kalmadı. tam ihtiyacım olan format ve içerikte bir eğitim oldu. kapsamlı bir özet mahiyetinde olan kitabını da hediye etti katılımcılara sağolsun.

  eğitim hk https://www.olgusengul.com/egitim-basvuru-formu
 • bu konu hakkında bir yerden kurs alacaksanız o kursun kendi reklamı için nelere umut bağladığına dikkat edin. uzmanım diyenlere de aynı şekilde.
 • başlıktaki entrylerde de görebileceğiniz sosyal reklam türlerini de kapsayan, online pazarlama faaliyetlerinin tümü.
 • kısaca internet pazarlaması denilebilir. google, facebook gibi sitelerin reklam servisleri, internet reklamları, toplu mail gibi birçok yöntemi mevcuttur. bu işlem sayesinde elinizdeki bir ürünün veya sitenin tanınmasını sağlıyabilir, kazancınızı katlayabilirsiniz. şu blogta ücretsiz anlatımları mevcuttur.