şükela:  tümü | bugün
  • gain medyanın da açılmasıyla dijital platform sayısı artmaya devam ediyor hepsi de kendine münhasır farklı içerikler sunuyor ya da sunacak. böylelikle insanlar bu platformlarda daha fazla vakit geçirecek. youtube reklamları da bıktırmışken ve bıktırmaya devam ederken dijital platformlara kayış hızlanacak ve yotube kullanıcı kaybedecek gibi geliyor. yanlış bilmiyorsam hasan can kaya bütün videolarını silmişti neden bunun arkası gelmesin.

edit:

meseleyi sadece exxen ya da gain'e indirgemeden düşünmek lazım dijital platformlar içeriklerini artırırlarsa şekillendirirlerse youtube'a alternatif içerikler de eklerlerse yani sadece dizi ya da film değil de alternatif içerikler de koyarlarsa insanlar daha çok zaman geçirecektir. böylelikle de youtube'un kullanıcı sayısı düşecektir. elbette youtube'un bitmesi söz konusu değildir fakat mutlaka değer kaybına uğrayacaktır.
  • exxen veya gain gibi kuruluşlar youtube rakip olabilecek platformlar değil.
    hasan can kaya'nın videoları silinmesinden youtube haberi var mı acaba?
    ayrıca hasan can kaya youtube sayesinde tanınır oldu,
    exxen sayesinde unutulmazsa büyük başarı.
  • başlığı gördükten sonra youtube bataklığına düşesim geldi yine. hadi ben youtube'a kaçıyorum.

bu arada youtube gerçekten bataklık. şunu da izleyem bunu da izleyem derken 45 dkde bir gelen "take a break" uyarısını 3 kez görmüş oluyorum.
  • youtube platfomunun bitmesini istemem, ama dijital platformlardan sağlam yara alsın. reklamları bıktırdı artık. 7 yaşında kızım var, ara sıra youtube'dan video izliyor. o dahi trendyol reklamından bıktım diyor. her video öncesi ilk trendyol reklamı, sonra ikinci reklam. 5 dk lık video için 2 reklam olur mu?

youtube bitme, ama akıllanman için sağlam kriz yaşa emi.
  • digerleri dijital , youtube pazar tezgahi mi ?
  • youtube da bir dijital platformdur sevgili yazar. burada exxen reklamı yapacağım diye her gün tüm dünyada binlerce değişik konuda milyonlarca video izlenen bir ortama "bitiyor" dersen akıl sağlığını sorgularlar.

tanım : komik iddiadır.
  • internet kullanımı tamamen demode olana dek youtube bitmez. yani başka bir platformun bu siteyi bitirmesi imkansız. öyle bir site. en büyük artısı tamamen community based olması. sırf bu yüzden müziği spotify yerine buradan dinlemeye devam ediyorum. 1980 yılında tek bir şarkı yapıp marangoz olan adamın şarkısı yükleniyor bu siteye. yıllar sonra adam şarkıyı dinleyip yorumlara bu şarkının vokali bendim, paylaştığınız için teşekkürler diyor. * böyle bir oluşum bitmez, hatta bitmemeli.