şükela:  tümü | bugün
  • arşivcidir, saygı duyulasıdır.
  • belki durumu vardır, belki de koleksiyoncudur, her halükarda süper bir insandır.

yanımda monkey island 2'nin, wing commander 4'ün kutulu versiyonları duruyor. istesem bunları devri kapandı diye atmasını ben de bilirdim. o hissiyatı yaşamayan bilmez.

bugün hala plak kleksiyonu yapan insanlar var. alo?
  • para sıçan insandır
    (bkz: oyun almak ne la)
  • "dijital sürüm"ü, "sanal alışveriş"i "reel" olarak görmeyen bir nesildendir belki;
    sevdiği oyunların evinde dekorasyon olarak görünür olmasını istiyordur belki;
    hediye alıyordur belki;
    başlıkta "bilgisayar/konsol oyunu" olarak tanımlanmadığına göre, dijital monopoly yerine masa üstü oyunu olarak alıyor da olabilir...

liste uzatılabilir de bize ne, değil mi?
  • demek bu dijitalci nesil iki kutu alıp birisini hiç açmadan saklayan koleksiyoncuları görse kalpten gidecek.

bu arada dijital olarak satın aldığınızı sandığınız oyunu sadece kiralamış olabilirsiniz ayıktırayım. atıyorum steam kapanırsa senin o dijital satın aldığın oyun ne olacak? puff uçacak gidecek. kutulu oyun alan adam ise o oyunun tapusunu almış gibidir, bin yıl sonra bile gene açar oynar. o yüzden bir bildiği olan adamdır.
  • kutulu olanını takas işlerinde kullanabilecek olan insandır...
  • collector's edition oyunların yanında gelen figür, game artbook gibi şeyleri seven insan olabilir. ben hem dijital hem de kutulu oyun alan biri olarak açıp açıp diablo 3'ün artbookuna bakmaktan zevk alıyorum mesela.
  • cafe işletiyordur.
  • ssd kullanmayan, donanım bilgisi yetersiz nesildir.
  • konsol özelinde konusmak gerekirse, oyununu takas edecek adamdir. dusuk butceyle oyun oynamak istiyorsa mantikli is yapiyordur.