şükela:  tümü | bugün
  • özel antenlerle görüntülenebilen tv yayınlarının genel ismi... türkiyede star digital ve digitürk tarafından yapılmakta..
  • digital kitap yayıncılığı da yapmaktır. sistematik adıyla digital kitap dönüşümü yapan firma bildiğim bu işte en iyilerden.

www.sistematik.net.tr
  • ülkemizde 1-2 sene içerisinde yeni platformların da kurulmasıyla iyice içinden çıkılmaz hal alacak yayıncılık türü. futbol takip etmek isteyen insanları evlerinde bu yayıncıların alıcılarınından bir dağ oluşturmak zorunda bırakan yayıncılık türü. üye olmak yetmiyor artık lig dışı maçları öde-izle sistemine geçiriyor bu yayıncılar.
  • çok hızlı gelişiyor. çok. bu gelişimin eğlence sektörüne olası etkisini yazdım

http://www.radikal.com.tr/…b_plani_hazir_mi-1208657
  • mesela sadece internet üzerinden yayın yapan internet gazetesi fenomeni, geleneksel gazetelerin sayısal devrim ile geçirdikleri evrime güzel bir örnektir.

keza kitap ve müzik gibi ürünlerin de artık basılı olarak tüketiciye ulaşmaması, sadece internet üzerinden dinlenmesi veya satın alınması, itunes, spotify gibi platformların yaygınlaşması da dijital yayıncılığa örneklerdir.

dijital yayın ile televizyon hizmeti veren kuruluşlar için (bkz: dijital platform)

ayrıca (bkz: internet yayıncılığı)
  • çaylak olduğum için yazar arkadaşlardan yardım bekliyorum ki sesimiz kitlelere ulaşsın.

12 ekim 2016 tarihinde okulumuzda bulunan dijital yayıncılık kitap standından satıcının baskısıyla set halinde kitap aldık. adamlar başımıza o kadar üşüştü ve bizimde deneyimimiz olmadığı için fatura imzaladık. 1200 tl karşılığında 4 set kitap aldık, 4 set kitap ve 4 adet sesli kitap tarafımıza hediye edildi. satıcı 6 adet seti hiç açılmamış olarak bize verdi ve diğer 2 seti tezgahtan toplayıp verdi. jelatinli olan sesli kitapları da "ben açamam siz açın kontrol edelim kırık var mı cd'lerin arasında" diyerek bize açtırdı. biz bu durumdan rahatsız olduk. yurda geldiğimiz zaman cayma hakkımızı kullanmak istedik. cuma günü şirketi arayıp cayma hakkımızı kullanmak istediğimizi söyledik. bize kayıt oluşturacaklarını ve bir hafta içerisinde döneceklerini söylediler. şikayetvar.com da şirket hakkında yazılmış bizim gibi mağdur insanların şikayetlerini okuduk ve biraz tedirgin olduk. bugun ise şirketi aradığımda telefondaki kadın bana "nereye başvurursanız başvurun" tarzında konuşma yaptı. yarın tüketici hakem heyetine başvuracağız.

bu entry yi gören yazar arkadaşlardan tek ricam bunu sol frame e taşımanız. daha fazla insanın mağdur olmasını istemiyoruz. ve entry kesinlikle kötü bi amaç için yazılmadı sadece başımıza gelen olayı anlattım. sesimize ses olacak yazar arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

edit: bir avukat arkadaş ne yapmamız konusunda bizi bilgilendirirse çok iyi olur.