şükela:  tümü | bugün
 • olayın mağduru tarafından yapılmış ciddi bir iddia. kamera görüntüleri de var. üstelik şikayetini korkudan geri aldırıp sonra da işten attırmış. bu taciz olayları bitmiyor maalesef.

  http://www.iha.com.tr/…i-taciz-etti-iddiasi-113617/
  http://www.iha.com.tr/…i-taciz-etti-iddiasi-697115/
 • tıpkı battal ilgezdi olayı gibi ekşi sözlükte ilgi görmeyecektir.
 • suç isnat edilen belediye hangi partiden?
  - chp.
  yazmayalım. konu kapansın.

  - akp
  saldıralım.. up up up..

  ekşi klasiği..
 • yargı karşısına çıkarılıp halledilecek mesele. başkan takipsizlik kararı verdi diyor lakin bu kararda senin altında çalışan birinin ifadesi ile verilmiş. oysa soruşturma süresince görevden uzaklaştırılsaydı ve tanık ifadeleri gizli alınsaydı (gizli tanık değil sonra da mahkeme de yüzleşme yapılmalı) bu olayda haklıysa iş büyümezdi.
  ve başkan eğer iddiaların doğruysa neden dava açmadın. şantaj, görevi kötüye kullanma ve görevi yapmama gibi iddiaların var.
 • chp'de bu tip olayların üstü kapatılmaz akp gibi. soruşturma açılıp olayın aslı öğrenilir, gereken ceza verilir.
 • başkan tosun, "çünkü bahse konu tarihte adı geçen personel görevini yapmadığı için tarafımdan sert bir şekilde uyarılmıştır..."

  (bkz: ben mutbağin oldum)
 • video'yu durumum olmadığı için izleyemedim. biri taciz anını verebilir mi ? o zamana kadar up.
 • ne gerizekalı millet olduk. hala akp hala chp. adam 1. dakkada gelmiş bütün zehrini boşaltmış. bu ve bunun gibiler haksızlığa ses çıkartmadığı için bugün bu fakirlik halindeyiz biliyor musunuz? lan bir defolun gidin şu ülkeden.
 • he canım he başkana kumpas.
  olayın siyasi boyutunu bir kenara bıraksak dahi; görüntüler, güç sahibi olanın yanında çalışıp, kendisine yan gözle bakılan, her gün bu ve benzeri muamelelere maruz kalan binlerce kadınımızın yaşadığı ruh halini gösteren görüntülerdir.
  tanım: muhtemelen kendisi de chp'li olan ve bu yüzden işe alınmış olan kadın zabıtaya, kendisi de dahil bütün ilçenin emanet edildiği şahıs tarafından göz konulmasıdır.
 • kanıtlanması, veya tersinin kanıtlanması çok zor olan iddia. taciz iddiaları iki tarafı da keski kılıç gibi. gerçek de olabilir, kafası bozulan bir kadının iftirası da.

  gerçek olduğu varsayımı ile: chp'nin (parti önemli değil, hangisinde böyle bir olay olursa onun) ciddiyetle araştırıp, kanıtlarını bulup, anında partiden atarak cezalandırması ve yargıya da şikayette bulunması gereken davranıştır.

  tacizin partisi, tarafı bilmem nesi olmaz.

  önce ahlak!

  dediğim gibi. bunlar iddianın gerçek olduğu varsayımına dayanan yorumlar. iftira ise de zaten ciddi bir tazminat ödemeli o hanım. öyle kolay değil bu işler. o kadar kolay olmamalı bir insanın şerefiyle oynamak.

  yakın zamanda olay aydınlanır umarım.