şükela:  tümü | bugün
 • izmir'in dikili ilçesinin belediyesidir doğal olarak. şu anda başkanlığını chp'den osman özgüven yürütmektedir.

  söz konusu belediye'nin başkanı olan osman özgüven, "onurlu bir geçmiş, aydınlık bir gelecek" sloganıyla işçilerine 15-16 haziran tarihlerini ücretli tatil ilan etmiştir. alkışlıyoruz.

  (bkz: 15-16 haziran 1970 olayları)

  http://www.radikal.com.tr/…16.06.2009&categoryid=77
 • tokat'ın almus ilçesinde de bulunan bir belediyedir.
 • belediye ye açılan bedava su davası için yapılan açıklama utanmadan bide şöyle demişler
  "ancak şunu da belirtmek istiyorum; belediyemizdeki tek ücretsiz hizmet bu değil. bizde ulaşım da ücretsiz. okullara verdiğimiz sudan ücret almıyoruz. sağlık merkezimizde her türlü tahlil 1 tl karşılığında yapılıyor. ilçemizde jeotermal kaynaklar var. dikili’deki aileler aylık 60 tl karşılığında, başka hiç bir ek ücret ödemden jeotermal enerjiyle ısınıyor.
  dikili’de bedava su uygulamasına benzer bu kadar uygulama var ama sadece bunun için dava açıldı. "
  http://www.ntvmsnbc.com/id/25023253/
  olacak iş değil melih gökçek gibi 15 yılına sayısız başarı sığdıran sıcak gülümsemesiyle ankaranın sembolu olmuş belediye başkanını örnek almaları tavsiye ederim. bedavada neymiş.
 • belediye ye açılan davada beraat kararı cıkmış.çıkan karara göre su insan hakkı,kamu malı olduğuna karar verilmiş.lakin duyduguma göre 10 ton a kadar kotalıymış sonra bardak başına para yazıyomuş.hayırlısı olsun
  http://www.haber24.com/…diye-baskani-na-beraat.html
 • öyle büyük bir gurur ki dikili.. halkına 10 tona kadar bedava su verdiği için mahkemelik olan, ve mahkemenin “halkın ücretsiz su kullanma hakkı vardır ve bu temel ihtiyaç için para ödemek zorunda değildir” kararını bize hediye eden dikili belediyesi'ni ve başkanı osman özgüven'i hatırlayalım. biliyorum, nazar değmesin diye buralarda ve medyada çok az bahsi geçiyor.

  http://www.izmir-dikili.bel.tr/
 • namuslu oldukları, dürüst oldukları, halka hizmet ettikleri, halkı köle, toprakları mal etmedikleri için başı dertten kurtulmayan belediyedir. vatanı satan, ülkeyi soyup soğana çeviren satanistlerin hedefi olmuştur.
  http://www.izmir-dikili.bel.tr/…?bolum=1772&uyeid=2
 • halkına on ton su bedava diye slogan atıp iki senedir suları olmayan belediyedir. evet biz de alkışlıyorduk zamanında belediyeyi fakat dikiliye yerleşene kadar meğer günün on saati sular kesik. mhp' nin kısa süreli protestosuna rağmen belediye halkla dalga geçer gibi şurdaki boru burdaki boru patladı diyerek su kesintisinin üzerini örtüyor. gelen kiracılar iki gün kalıp dönüyor yaklaşık iki senedir susorunu var fakat bir tane gazetede yer almadı. insanların sabrı taşmak üzere gelip yerleşmeyi düşünenlere sesleniyorum; günün yarısı sular gelmiyor iki yıldır haberiniz ola. tatili falan düşünmeyin bile rezil olursunuz.
 • bizimkiler neredeyse 20 yıldır orada oturuyorlar ve ben bildim bileli bu su sorunu var. nasıl çözülemiyor gerçekten merak ediyorum. belediyenin işi gücü bırakıp bu sorunu çözmesi lazım. annem her gittiği eve depo yaptırmaktan, depoyu ordan oraya taşımaktan helak oldu. en son kendi evine taşındı, sitenin deposu olmasına rağmen ilk iş gitti yine depo yaptırdı balkona, suyu eve basmak için motor falan taktırdı, ben kızdım balkonda depo mu olur diye, ama yaptırdıktan iki gün sonra su kesildi ve biz susuz kalmadık bu sayede. herhalde su deposu en çok satılan yerdir dikili.
 • yazın suyun hemen hemen hiç olmadığı kışında sürekli su kesintileriyle beni deli eden belediye.akan suda boklu su öle içince hasta eden cinsten.ayrıca bu kadar inşaat izni verilirmi turistik yerde?