• antidepresandır. hanımlar yaklaşın ( seksist olduğumdan değil, bu kalibrede erkek tanımadığımdan) ayrılık acısına birebirdir. dikiş dikerken herşeyi unutur yaptığınız işe odaklanırsınız, bissürü para verip aldığınız o üzerinize olmayan elbiseden daha güzelini dikmek de cabası.
  • iki gündür beni maymun eden eylem. ufak tefek söküleni yırtılanı toparlayacak kadar iğne iplikle haşır neşir olmuşluğum var . ama arkadaş sen nerene güvenip elbise tadilatına giriyosun anlamadım ki ? gizli fermuar dikişleri , etek pilesi kırmaya çalışmalar bilmem neler ? kaşığı kullanmayı yeni öğrenmeye çalışan bebek misali "ben yapçam !!" halleri bonus olarak pakete dahil.kafamda çalan 'kendim ettim kendim buldum nırınırınım nağmeleri eşliğinde entariler girmekteyim ama dikip bitiremiyorum. bu ne biçim çelişki annem ! hani kafam dağılacaktı ?

elbisem bitti adını gudubet koydum .
  • öğrenmeyi en çok istediğim şey. bana çok acayip geliyor, önündeki kumaşı alıp şahane şeyler haline getirme fikri yüzümü güldürüyor. eylül ayını bekliyorum, kadıköy halk eğitim merkezine gidip, kendi söküğünü de diken terzi olmak istiyorum. çok şahane bi'şey bence.
  • kıyafet seçiminde zorlanıyorsanız, birazda tipsizseniz zaman içerisinde alışırsınız. yeni bir parça eklemek, artan kumaşları değerlendirmek insanı rahatlatır.
  • beceremediğimden dolayı sürekli bana dedenin düşmanlarını diye başlayan cümleyi kurduran eylem. ama inat ettim boş bir zamanımda öğrenicem. üretmek ve onarmak insanı rahatlatıyor.
  • ortaokul yıllarında duble paça modası yüzünden öğrendiğim el işi
  • yapmayı özlediğimdir, istediğim her şeyi dikebilme yeteneteğine sahip olmak güzel duygu..

o değil de son zamanlarda insan derisine dikiş atarım (suture) ben egosuna sahibim, hastane göre göre az buçuk delirdiğimin farkındayım..
    ama iz bırakmadan da güzel dikerim ahahaha..
  • bu yaz öğrenip, kişisel olarak giyim endüstrisine darbe yapacağım. donlarımı bile kendim dikeceğim, bekle beni giyim endüstrisi.
  • yaparken kendimi bir halt sandım eylem. görseniz sanki atomu parçalıyorum.
hesabın var mı? giriş yap