şükela:  tümü | bugün
  • antidepresandır. hanımlar yaklaşın ( seksist olduğumdan değil, bu kalibrede erkek tanımadığımdan) ayrılık acısına birebirdir. dikiş dikerken herşeyi unutur yaptığınız işe odaklanırsınız, bissürü para verip aldığınız o üzerinize olmayan elbiseden daha güzelini dikmek de cabası.
  • iki gündür beni maymun eden eylem. ufak tefek söküleni yırtılanı toparlayacak kadar iğne iplikle haşır neşir olmuşluğum var . ama arkadaş sen nerene güvenip elbise tadilatına giriyosun anlamadım ki ? gizli fermuar dikişleri , etek pilesi kırmaya çalışmalar bilmem neler ? kaşığı kullanmayı yeni öğrenmeye çalışan bebek misali "ben yapçam !!" halleri bonus olarak pakete dahil.kafamda çalan 'kendim ettim kendim buldum nırınırınım nağmeleri eşliğinde entariler girmekteyim ama dikip bitiremiyorum. bu ne biçim çelişki annem ! hani kafam dağılacaktı ?

elbisem bitti adını gudubet koydum .
  • öğrenmeyi en çok istediğim şey. bana çok acayip geliyor, önündeki kumaşı alıp şahane şeyler haline getirme fikri yüzümü güldürüyor. eylül ayını bekliyorum, kadıköy halk eğitim merkezine gidip, kendi söküğünü de diken terzi olmak istiyorum. çok şahane bi'şey bence.
  • yeni uğraşım. şimdiye kadar hep amatör bir şekilde elde dikiş yapıyordum. ancak bugünden itibaren, yeni satın aldığım mini dikiş makinem ile bir seviye daha ileriye atıldım. artık pantolon paçalarımı kendim kısaltıp dikebiliyorum. ufak tefek tasarımlarla da ortaya bir şeyler çıkarırsam tamamdır.
  • kıyafet seçiminde zorlanıyorsanız, birazda tipsizseniz zaman içerisinde alışırsınız. yeni bir parça eklemek, artan kumaşları değerlendirmek insanı rahatlatır.
  • beceremediğimden dolayı sürekli bana dedenin düşmanlarını diye başlayan cümleyi kurduran eylem. ama inat ettim boş bir zamanımda öğrenicem. üretmek ve onarmak insanı rahatlatıyor.
  • insanın tüketim çılgınlığını söküp atan, üretkenliğini şaha kaldıran hobi. hobi diye başladım, dışardan kıyafet almaz oldum. nişan, düğün, davet vs için kendi kıyafetlerimi dikiyorum. geçen sene temmuz'dan beri kıyafet almamışım kendime geçen gün bir mağazaya kazak almaya girdiğimde farkettim. örgü benlik olmadığı için kazakla vs. uğraşamam. ama little black dress, yüksek bel uzun etek, dökümlü yaka mont vs. dikerim, acımam.
  • bunu öğrenebilirsem var ya, çok ciddi kilo veririm gibi geliyor. hem elinden dikiş gelcek hem de istediğin kadar şık şeyler giyemicen, başlarım öyle işin sağına soluna.