şükela:  tümü | bugün
  • kucukken yillarca otobus kapisinda yazan bu yaziyi anlamaya cali$tim ama ba$aramadim.. tamam belli ki otomatik kapi carpar onu biz de farkettik.. insan altina biraz daha faydali bilgi ekler "dikkat cam acik uyursaniz soguk alirsiniz" "dikkat 16'nin karesi 256'dir" "dikkat fazla naz a$ik usandirir"..
  • lemancıların uzun surede uzerinde durduklari ve bir suru espri turettikleri uyarı. örneğin, adamın birisi mahkemede ifade vermeden once otomatik kapıya el basıyodu.
  • bunun aşısı var. olduğunuz vakit çarpmıyor.
  • bugun farkettim ki otobuslerde kapinin ustunde bi de "tehlike aninda kapagi aliniz" yaziyo.. ne demek lan bu? boku yediniz bi de kapagi aliniz ki tam olsun ..kapaaaak. oturdu falan gibi olmaz ki
  • burada vurgulanmak istenen basamakta durulmaması değil kapının otomatik olmasıdır. belediyelerin otomatik kapılı otobüsleri ilk aldıklarında bundan gururlanmak amacıyla yazdıkları bir yazıdır. yazıyı okuduktan sonra verilmesi gereken tepki " aaa kapı otomatikmiş ne güzel" olmalıdır. şaşılacak bir şey yoktur.
  • bi vururum bi de yerden yersin tadında bir uyarı yazısı
  • .otobüslerde yanına "...böler, toplar, karekök ve logaritma alır " ibaresi eklenen uyarı yazısı
  • otomatik olmayan kapiya gondermede bulunan uyari yazisi.
  • cok eski otobuslerde de yazardi. allaam zaten kapidan bir `tissss` sesi gelio on dakika sonra aciliyo. otomatik kapinin kendine hayri yok. beni mi carpacak. hade canim, hadeeee...
  • yaratıcı yurdum insanı tarafından genelde "basamakta durmayın otomatik karı çarpar" haline getirilen yazı