şükela:  tümü | bugün
 • nukhet duru'nun eski kocalarindan biri
 • eskidji'nin sahibi...
  nükhet duru'nun da 1988 doğumlu çocuğu cem'in babası...
 • kemal dervis'in londra'daki ogrencilik yillarinda ev arkadasi olan sahis. eskidji, ekonomik kriz falan filan hani ucan kuslar martilar diyorum, baglantiyi siz kurun.
 • müthiş adam.
  sabah'ın pazar ekine verdiği röportajda balçiçek pamir'i çıldırtmıştır.

  dm: ya kadınlar bir şeyi beceremez, onu da tapamaz, bunu da yapamaz; gaza getirmeyin şunları vs vs..
  bp: neler diyorsunuz?
  dm: yalan mı kaç tane başarılı kadın var? kadın yuvayı yapar kardeşim..
  bp: şaka mı bu?
  dm: ne şakası, evlilik de hikaye. mantıksız.
  bp: siz niye 3 kere evlendiniz o zaman?
  dm: ben yalnız kalamam kardeşim. işyerinde sıkıntım had safhada; bir toplantıdan çıkıp diğerine giriyorum. nükhet (duru eski eşi) arıyor akşama ne yemek yapayım diye? o an onu boşamaya karar verdim..
  bp: e iyilik yapmak istemiş kadıncağız..
  dm: eeeah, bana ne..

  gibi dialoglar bütünü..
 • para sayma makinesinin icat edilmesinde büyük katkısı olan ticaret adamı.kendi anlatımıyla olaylar şöyle gelişmiştir.

  "sene 1979. bir gün ziraat bankası'da para götürdüm,veznedar sayıyor sayıyor bitmiyor. içimden "para saymanın makinesi olmaz mı" dedim. amerika'da yaşayan kız kardeşim nadya'ya telefon edip böyle bir makine olup olmadığını araştırmasını istedim. birkaç gün sonra böyle bir makine fabrikası olduğunu söyleyince hemen detroit'e uçtum. fabrikadakilere bizim fersude paraları verdim, makine sayamadı."bu tür paralar için yeni bir makine geliştiriyoruz ama 300 bin dolar lazım.100 bin dolar verirseniz yaparız"dediler. o tarihte bankada 170 bin dolar param var, bütün servetim bu para. 100 bin doları hemen verdim. dört ay sonra bu makine geldi, adını "akıllı ayşe" koyduk. hürriyet'te haberi çıkınca ertesi gün ziraat bankası'ndan "getir şu makineyi görelim" dediler.akıllı ayşe'yi alıp ankara'ya gittim, beni merkezin bodrum katına indirdiler. dere tepe, her yer silme para dolu. karşımda yedi kişi oturmuş benim akıllı ayşe'nin para saymasını izliyor.yırtıkları ayırıyor, eksik desteyi yakalıyor. sordular fiyatını, ben de "1350 dolar"dedim. uçakla istanbul'a dönerken yanımda bankanın müdür yardımcısı ve ekibi vardı. 100 makine derlerken yeşilköy'e indiğimizde rakam 1000 oldu. bir hafta içinde 35 bin "akıllı ayşe sattım ve ilk milyon dolarımı kazandım".
 • cocukken pek havali buldugum isim.
 • harika avcı'nın ilk sevgililerindendir.
 • balçiçek ilter'in programında denk geldim yaptığı açıklamalar ile programa kilitlendim.
  o ana kadar adını duymadığım şahsiyet iş adamının tespitlerine birebir katılmamak mümkün değil kendi açımdan.
  -para ile sevgiyi satın alabilirsiniz
  -karşılığını alamadığınız yatırım; çocuk.hep verirsiniz ama hiç almazsınız.
  gibi yorumları ile düşüncelerimi dilenmiş konuşuyor sandım.
 • balçiçek ilterin programında "parayı başınızın üstüne koyarsanız ezilir, ayaklarınızın altına koyarsanız yükselirsiniz." diye bir laf etmiş kendi tabiriyle iyi esnaf.

  programda ticaretin altın kuralının dürüstlük olduğunu vurgulamış ve dürüstlüğü sayesinde kredisinin hiç tükenmediğini söylemiştir. yapılan işlerde kazançtan önce başarının hedeflenmesi gerektiğini, başarı geldikten sonra da paranın geleceğini ifade etmiştir.