şükela:  tümü | bugün
 • kalbin arzusu turkce adli bollywood filmi. biri playboy, biri sipsevdi, biri de sanatci ruhlu uc zengin pic kurusunun dostluklarini anlatiyor. klasik bollywood filmlerinden bir hayli farkli, zaten farkini daha ilk sarkida 'genciz biz, delikanli' seklinde baslayip giden bir sekilde ifade ediyorlar. hatta gordugum ilk self reflexive bollywood dans sahnesini icermekte. espriler hos, basrollerdeki uclu*** sayesinde komik bile oluyorlar. tek anlamadigim sey, salondaki bir grup seyircinin* filmin ilk yarim saati boyunca her ingilizce soz konusuldugunda kikirdedikleri oldu. ulkenin resmi dillerinden biri yahu. neyse, alistilar sanirim sonra.
 • romantik komedinin hintçesi. zengin üç genconun aşk hayatı, dostlukları, avıları vs. vs.nin anlatıldığı bir film. tabii ki acı, hafif komedi ve kocaman 3 saatlik film. daha kısa olamaz, zira bollywood filmi. bitirdin beni bolywood.
 • romantik komedi sevmeyen beni opera ve metrodaki sahne ile ağlatabilmiştir.
 • izlediğim en iyi dram - romantik filmlerinden biri, aradan 11 sene geçmesine rağmen buradan hiç geçmemesi çok şaşırtıcı, kesinlikle underrated filmlerden. izleyin, izlettirin efendim.
 • şarkıları çıkarırsanız geriye izlemesi çok keyifli bir dostluk hikayesi kalıyor; ama şarkılarla birlikte çok uzun ve zaman zaman bunaltıcı bir filme dönüşüyor.
 • filmin daha henüz içine giremeden, hikayeyi kavrayamadan başlayan şarkı ve dans sahnesi biraz filmden kopmamıza neden olsa da genel olarak izlenebilir, başarılı bir film olmuş.
  bir de kaçan kovalanır felsefesini "şu kumu görüyor musun? avucunda ne kadar sıkı kavrarsan, parmaklarının arasından o kadar hızlı kayar gider" şeklinde son derece güzel özetlemiş.
 • son derece eğlenceli hindistan yapımı gençlik filmi. karakterleri farklı olmasına rağmen bunu aşan dostların hikayesi. özellikle saif ali khan son derece güzel bir oyunculuk sergilemiş.
 • kesinlikle overrated bir film. bir kere çok uzun ve gereksiz bir olay kurgusu var; öznellik kazandıralım derken sondan başlayıp tekrar başa dönerek izleyiciye ne kazandırmaya çalıştılar anlamadım. filmdeki bazı sahneler klasik amerikan gençliği filmlerinden araklanmış gibi ( spoiler içerebilir: o tatil köyündeki plaj voleybolu sahneleri nedir arkadaş :). 3 arkadaşın nasıl arkadaş olduğu şeklinde filmde herhangi bir bilgi de yok. ne olacağı, nasıl ilerleyeceği de gayet tahmin edilebilir. oyunculuklar için denebilecek şey vasat, yer yer vasatın üzeri. böyle bir senaryoda fazlasını da bekleyemeyiz bence. son olarak da film 3 saat gibi uzun bir zaman dilimine yayılmış olsa da bazı sahnelerin birden oldu bittiye getirilmesi ve olaylar arasında kopukluklar barındırması filmin ayrı bir başarısızlığı. tavsiyem bundan çok daha güzel bollywood filmleri var. zamanınızı boşa harcamayın.
 • konusu çok basit ama izlemesi bir o kadar zevkli film. dostluk, aile, aşk her şey işlenmiş. aamir khan genelde kusursuz karakterleri oynarken burda şımarık zengin piçini oynuyor. tamamen hatalı olmasına rağmen arkadaşı ile arasını düzeltmeye çalışmaması falan.

  saif ali khan'da da hiç star ışığı yok ya. o aileden gelmese işi zormuş. preity zinta da o kadar güzel olmasaymış pek bi oyunculuk yeteneği yokmuş.

  ben hintli bir yönetmen olsam bütün filmlerimde priyanka chopra'yı oynatırdım. güzellikse güzellik, oyunculuksa oyunculuk. barfi'deki rolü neydi öyle yaa. onun o otistik kızı oynayışını izleyenler shah rukh khan'ın rizvan khan performansına 10 üzerinden 5 vermezlerdi. üstelik kız 2000 yılında dünya güzeli seçilmiş. o derece de güzel. neyse konudan saptım. idare eder bi filmdi.