şükela:  tümü | bugün
 • iki farkli anlama gelebilen ve ":p" olarak ifade edilen smiley turu.. bir ce$idi "e bu ne ki $imdi" anlamina, digeri ise "dermi$im" anlamina gelir..
 • ironik smiley
 • bir şaka yaptıktan sonra karşı tarafın ciddiye almasını önlemek için kullandığım smiley türü.
 • hunhar, hain bir o kadarda içten pazarlıklı smileydir bu. dil çıkarmaktaki amacı sadece ve sadece cinsel içeriklidir. kısacası yalarım dübürden demek istemektedir.

  işi daha bir yavşaklık boyutuna sokup göz kırparken dil çıkaran modelleri vardır ki görüldüğü yerde katledilmelidir. bu ne laubaliliktir canım...
 • erkeklerin "yalarım" manasında kullanıp, kızların karşıdakine sevimli ve şakacı gibi sıfatlar yakıştırmasına neden olan gizli silah niteliğindeki ilginç smiley;
  *
  - pınar ya çok sevimlisin bilior musun
  - sahi mi?
  - evt ya senin o yanaklarını varya ben..
  - utandırıosun yaa
  - senin o dudaklarını.. ahh ahh (ve zaten köşede ısınmakta olan dil çıkaran smiley gelir)
  - ayy çok şekerr..
 • şımarık smiley ifadesidir; muzirlık yaptığı aşirkar olup da bu aşikarlığın altını, ciddiye alınmaktan korktuğu için, çizen smiley cinsidir. en gözdelerdendir. sevilesi, kafası okşanası.
 • hayatımda kafamı en çok karıştıran smiley budur. anladığım kadarıyla yapan tarafın her an kıvırmaya hazır olduğunu ifade ediyor yine de emin olamıyorum. konuşma içinde değişik şekillerini inceleyelim dilerseniz.

  + aşkım benimle çıkar mısın, seni taa derinlerimde hissetmek istiyorum.
  - aaaaa bana çıkma teklif ediyo :p

  şimdi burda çıkma teklif edilen kişi acaba teklifi mi geri çeviriyor, siktir et derinlerini yavrum, yalarım mı demek istiyor yoksa kendisine çıkma teklif eden kişiyle dalga mı geçiyor... kafam karışıyor.

  başka bir örneği inceleyelim.

  + hayatım seni çok özledim.
  - ben de seni özledim bebeyim :p

  bu ne lan. özlemiş mi özlememiş mi. özlenmekle dalga mı geçiyor, sikimde değilsin mi diyor. nası bi smiley bu, insanların bunu kullanmaya ne hakkı var anlamıyorum.

  + aşkım ben biraz geç kalıcam
  - tamam kaçta evde olursun haber ver ona göre eve kız atçam :p

  yeter yaa.
 • sevmediğim smiley'dir.

  mantığını anlayamıyorum bir türlü, ne sevimli geliyor ne de sempatik.

  böyle umursamaz, sallamıyorum işte hareketi bence.

  gerçek hayatta dil çıkaran biriyle konuşmak ne kadar sempatikse yazışma esnasında bunu yapan da o kadar sempatik oluyor işte.
 • başta dalga geçilmiş hissi uyandırır, sonra "şaka yapıyo ama biraz da gerçeklik var" algısı yaratır. ben de öyle valla.