şükela:  tümü | bugün
  • yurtdışındakiler için (bkz: languagecourse net)
  • (bkz: türk amerikan derneği)

www.taa-istanbul.com
  • iyi kurs diye bir şey yoktur. şanslıysanız iyi bir öğretmen denk gelir buralarda. ayrıca bunlara verdiğiniz parayla yurt dışına giderseniz istediğiniz dili daha kolay öğrenirsiniz; dil kursu deneyimi olan bir ingilizce öğretmeni olarak söylüyorum bunu.
  • şuna para vereceğime kaçak işçi hizmeti veren bir oluşuma veririm hangi dili öğrenmek istiyorsam o ülkeye götürün lan beni derim. hiç değilse bir iki ay aç sefil kalıp istediğim dili seve seve öğrenirim. bir süre sonra da o ülkenin kolluk kuvvetlerine teslim olur, beni sınır dışı edin kaçak işçiyim der beleşe ülkeye dönerim al sana türk aklı.
  • sudan'dan ordan burdan buldukları yabancı öğretmenlere saati 20-25 lira ödeyip müşterisinden saat ücreti olarak 85 lira kazanan kurum.

ha bir de yeni mezun ingilizce öğretmenleri ve ingiliz dili edebiyatı mezunlarını çok güzel sömürüyorlar.

onlara 25 lirayı bile layık görmüyorlar. 12 lirayla 17 lira arasında değişiyor.

allah kimseyi bunların eline düşürmesin.

siz de bunlara gitmeyin. gidin saatine 40-60 lira verin ve özel ders alın. hiç gerek yok bu adamlara o paraları yedirmeye.
  • bu sıralar gitmeyi düşündüşüm için şöyle bir çalışmayı sözlüğe sunabilirim.yardımlarınızı beklemekteyim seçim konusunda.

ingiliz kültür
    1800 taksitli 1600 nakit 2+1 kur

amerikan kültür
    2600kart -2400nakit 4kur -3kur 1800

beşiktaş american academy
    1750kart 2+2kur 2seviye

english time
    3200- 4 kur

dilko
    1200kart-1000 nakit 1 kur

oxford house college
    3200 2kur –kitapsız

british english
    6kur 3 seviye 2400tl
  • asla numara bırakmamanız gereken yerlerdir. kazara numara bıraktıysanız yandınız. aylarca ararlar da ararlar. "düşünmediğinizi" , "vazgeçtiğinizi" hatta "başka kursa başladığınızı" söyleseniz dahi een geç 1 ay sonra arar " fikriniz değişti mi sormak istedik" derler. her hafta aynı günde aranırsınız, kendilerine göre kararsız bir seçmeni kazanma çabaları.. komik.. "istemiyorum" cevap olarak yetmiyor onlar için. siz siz olun numura bırakmayın, soracağınızı gidin yüz yüze sorun. zaten ararsanız çoğu size "telefonda fiyat bilgisi veremiyoruz, size ofisimize bekliyoruz" cevabı verirler. hayır, sebep??
  • şu sıralar gitmeyi düşündüğüm yer.şu ana kadar birkaç tane dil kursunu gezdim ve gözlemlediklerim şunlar;
    1)gittiğiniz kurs mutlaka çevresindeki kurslara bok atar ve sürekli onların kötü yanlarını söyler
    2)hepsi size oğrenme garantisi verir ama o kursa gidenlere sorunca hiç bir şey öğrenemediklerini söylerler
    3)genellikle size ikinci dil hediye edip kandirmaya çalisirlar ama verdikleri ikinci dil maksimum a2 seviyesinde kalır
    4)genellikle yurtdışına gondericeklerini soylerler ve bu da yalandir
    5)siz sadece bilgi almaya geldim deseniz bile size bir an önce imza attırmaya çabalarlar
    6)çoğunun hocası farklı milliyetlerdendir(ispanya, venezuella...) ve bunu genelde siz sormadan söylemezler