şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gerçek anlamda saf insandır.
  türkiye'de yabancı dil kursu o dili öğretmez arkadaşım.
  ancak birkaç gramer taktiği gösterir birkaç da kelime öğrenirsin o kadar.
  speaking denen olay yoktur.
  varsa da profesyonel şekilde yapan 1 tane bile kurs görmedim ben.
  genelde bir yabancı hoca gelir ve o ingilizce konuşur sen de derdini anlatırken maymun olursun.
 • dil öğrenmek için ahşap boyama kursuna gitmesi gerektiğinden bihaber insan.
 • verilen paraya acırım zaten kurs işi tamamen tembel adam işidir abi günümüzde kursa giden adam ya neyi nasıl öğreneceğini bilmiyordur ya cebindeki para bol gelmiştir ya da süzme salaktır...valla kimseler kusura bakmasın aklı olan her canlı böyle düşünür.
 • ben dil öğrenmek isteyenleri patchwork kursuna yönlendiriyorum.
  bir dil garantili öğreniyorsun, 2-3 dil öğrenip çıkan arkadaşlarım da mevcut.
 • bu gerizekalılar hastalanınca hastaneye gider bir de, bir insan nasıl bu kadar saf olabilir.
 • speaking denen olay yoktur diyen kişi ya ciddi anlamda bihaber bu mecradan ya da amaç başka. bu işi hakkıyla yapan kurumu bulmak çok zor, eyvallah doğrudur, ama dil öğrenmek dershaneye gidip de matematik öğrenmek ile bir değildir. bunu kavrayacak kişi sayısı da çok az olduğu için, başarısızlık oranı çok yüksek. bana ingilizce öğreten 3 hocadan ikisi iskoç, birisi de avustralya'lı idi. speaking yoksa madem ne ile anlaşacaksın adamlarla arkadaşım, ateş mi yakacaksın sınıfın ortasında?

  genel ingilizce öğretmenleri bile yabancı olan kursları bulun ve gayret edin, öğreniyor musunuz öğrenmiyor musunuz görelim.
 • kisinin amacina bağlidir.
  yds ve turevi bir sinav için yahut metin uzerinden ceviri yapabilmek içinse pek tabi mumkundur.

  ancak amac o dili konusmaksa ister kursta eğitim boyunca cok verimli bir speaking olsun eger o insan bu dili sirf "ilerde bi yerde lazim olur" mantiğiyla öğrenecekse ve normalde bir yerde kullanmayacaksa tabiki bi anlamı yoktur.

  binaenaleyh dil emek ister, pratik ister ve maksat konusabilmekse kesinlikle süreklilik ister.
 • dil ogrenmek icin en azindan bir adim atmis insandir. gelgelelim bu is turkiye'de boyle degildir. zira yabanci hoca diye seviyesi dusuk kurlarda native speaker adi altinda rus, gurcu, iranli vesaire ucuz isci calistirilmaktadir. turk hocalarinin seviyeleri bunlara nazaran cok daha iyidir bazi istisnalari saymazsak. ingilizce dilini ogreten biri olarak demem o ki her seyden once ya cok istemeniz gerekir ya da asiri derece de maruz kalmaniz gerekir bu dile. dil ogrenmek isteyen kursa gitmeden de ogrenir. yeter ki istesin.
 • bazen boşa çaba gibi geliyor, üzülüyorum. bu işi gerçekten iyi yapanlar da var fakat kısa sürede, tamamen teknik üzerine sınava hazırlayan kurslar ve hazırlanan insanlar genellikle başarılı olamıyor. keşke daha ciddiye alınsa şu iş, biraz daha dil öğrenme bazlı olsa sınav muafiyeti yerine. 4 sene ingilizce bölüm okumama, derslerin, kitapların, sınavların herşeyin ingilizce rağmen ben bile ingilizce'yi öğrenmiş gibi hissetmiyorum. kaldı ki 1 sene bile sürmeyen dil kurslarında ne yazık ki imkansıza yakındır iyi bir seviyede dil öğrenmek.. yoksa öğrenilir, belki orta seviyelere kadar da gelinir. ama ciddi anlamda okuduğunu anlayacak kıvama gelmek zaman, emek ve birikim isteyen bir süreç.