şükela:  tümü | bugün soru sor
57 entry daha
 • kusura bakmayın ama yök dil sınavından 65 alamayan adam da doçent olmasın bir zahmet.
 • "katıldığım önerme. ösym'nin hazirla(yama)digi sınav sonuçlarını değerlendirme dışı tutalım. bir dile gerçekten hakimiyeti ölçen dünya genelinde kabul gören sınavları ölçüt kabul edelim. günümüz dünyasında yabancı bir dile hakim olmak bilim yapmak için gerçekten oldukça önemli. "
  tam böyle açıklayayım diyorum sonra bir tiksinme ile gülme arası his geliyor. ne bitmez çilemiz varmış gerçekten.
 • dıl şınavı ne lan?

  (bkz: yaran yanlış okumalar)
 • şu sistemde kaldırılması ile aynen devam etmesi bir şeyi değiştirmez. yaptıkları dil sınavı da hiç bir şeyi ölçmüyordu.
  asıl konu şu ki kendine bilim insanı diyen bir kişi yabancı dil bilmemeyi nasıl kabulleniyor? adı üstünde universal bir sistemin içinde yer bulabileceğini mi düşünüyor?
  düşünüyor ki akademimiz bu hale geldi. memur kafası bilim yapmak isteyen insanları yıldırdı. inat edenleri de yurt dışına kaçırttı.
 • konuşması,jargonu,tehditkar söylemleri ile sırtını muktedire dayamış nasıl akademisyen olduğu malum olan akademisyenimsi bir canlı tarafından söylenmiş söz.muhtemelen bir sonra ki level,kuranı hatmedene doçentlik payesi verelim olacaktır.batıdan nefret eder ama trier'de doktora yapar,bunlar gavur ecnebi diyerek ağzından salayalar akıtır lakin,london school of economics'de masturbasyon yapar.yazık bunu öğrencilerine..!
 • arkadaş ben istediğim seviyede dil bilmiyorum diye o kadar istediğim akademisyenliği kendime yakıştıramadım çekildim kenara. çünkü ben yatkın değilim dil öğrenmeye kendimi biliyorum tanıyorum dedim, milletin dediğine bak ya... ben de biliyordum bin lira verip gittiğim yds kursunda ezber yapmayı. ama yok bu meslek öyle bir şey değil sen istediğin kadar oku yaz arastirma yap dil bilmediğin orjinal kaynaktan okuyamadigin sürece hep eksiksin.

  saçma sapan bir istektir. sonra bizim üniler neden bu kadar geride. neden acaba?
 • her yönde kendimi nasıl eğitip geliştiririm, kalitemi yükseltirim diye düşünmüyor da, sınav kalksın diyor. ulan hem beleşçilik, hem bencillik, hem cahillik hepsi bir arada. bunların en üst kademesi de böyle topu aynı. gerekirse hakta yer, ki yedikleri tescilli, gerekirse üniversiteler kalksın bile der. sırası gelseydi onu da yapacaklardı ama daha o aşama gelmedi. çünkü kendileri de biliyor eğitimin bilimin ve kalitenin olduğu yerde bunlar maddi ve manevi olarak aslında olmaları gereken seviyeye ve yaşam standartlarına inecekler.
  çalış ingilizce öğren saygı duyalım. ama yok sınav kalksın senin gibi vasıfsızlar daha kolay torpille makam mevki kapsın dimi uyanık.
 • adam haklı. istedikleri gibi at koşturuyorlar devletin tüm kademelerinde. beyni yok ama fikri var işte.
 • işte bu doçentlik sınavının kaldırılması hatta sözlünün kaldırılması hep bu ve bunun gibi yetersizlerin bir yerlere getirilmesi çabasının ürünü. bunlar yükselecek ki akp yi savunurken kendilerinden geçip mantığın sınırlarını zorlasınlar, kendilerinden geçip kuduz köpekler ağızlarından salyalar saçsınlar. yükselecekler ki bu memleketi seven üç kuruşluk kar sağlamak için ilkelerinden ödün vermeyen, bu memleketin kafası çalışan gençlerinin hakkını daha rahat gaspedebilsinler. yükselecekler ki karanlık, ilkel zihniyetlerini akademiye iyice yerleştirebilsinler. zekasıyla azıcık sivrilenlerin tepesine binebilsinler, her işlerini selamla halletsinler, selamla makale bastırıp, selamla doöent olsunlar. selamla istediklerine burs çıkarsınlar. anasını bellediler akademinin 15 senede öyle bir hale geldi ki akademi, bir yerlerden kadro bulabilmek için ak parti il başkanının götünü öpecek hale geldi doktoralı. indeksli dergilerimizin büyük kısmı indeksten düştü bunlara yaktaklık edip abuk subuk makalelerini yayınlamak için. tarihinde cehaletin hiç bu kadar yüceltildiği, akademisyenliğin ve akademisyenlerin bu kadar ayaklar altına alındığı, değersizleştirildiği bir dönemi olmamıştır bu memleketin. ilk fırsatta gidiyorum, alın keyfini sürün.
35 entry daha