• aktrollerin pelikan yalısı baş müdürü ve sabah gazetesinden hilal kaplan'ın* kankası akademisyen selman öğüt'ün doçentlik sınavı ile ilgili yaptığı cahil tespit.

https://twitter.com/…ogut/status/951850608558067712

bu adam sözüm ona akademisyen ve yabancı dilin gereksiz olduğunu hatta akp'li cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'a yakınlığını da kullanarak dil sınavının kaldırılmasını istiyor. ben böyle cahillik görmedim. komple doçentlik sınavını kaldıralım da senin gibi cahiller de direkt doçent olsun zaten. yavrum benim.

(bkz: bana reisini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim)
  • oha daha da enteresanı aynı adamın erdoğan'ı yüz yılda bir gelen lider olarak tanımlaması.

adam mekkeliymiş lan hahah arapçı diyoruz inanmıyorsunuz. böyle zırvalıkların nedeni belli oluyor.
  • yurtdışı kongrelerine beleş yurtdışı tatili gözü ile bakan akademisyenlerin olduğu ülkede istenmesi normaldir.
  • isterseniz hiç sınav yapmayalım, herkes yüksek lisans, doktorasını yapsın, ardından buyurun sizi doçent, profesör yapalım, 80 milyonun hepsi cahil birer profesör olsun, şimdiki üniversite mezunu işsizler gibi.
  • mesleki anlamda kaç türkçe kaynak var ya da kaç iyi çevirilmiş kaynak var? önce bunların araştırılmasını tavsiye ettiğim önerme. yabancı dil bilmeseydim hiç bir şey öğrenemezdim. bilen bilir mesleki çevirili kaynaklarda türkçeyi unutursun.
  • türkçeyi doğru dürüst konuşamayan birinin, yabancı dil sınavının kaldırılması isteği...

haklısın tabii normaldir.
  • bir eksiği bulunan söylem. akademisyenler test formatında bir sınava mahkum değil.

yanılmıyorsam ielts veya toefl gibi açık uçlu soruları olan sınavlar da kabul ediliyor, yds zorunlu değil.
  • siretindeki cibilliyetsizliğin suretine itina ile yansıdığı akademisyenimsi.kifayetsiz muhteris.
  • imam hatip mezunlarına direk prof'luk verin bu iş huzur içinde çözülsün dediğim önerme.

daha bunlar iyi günlerimiz, bunların yetiştirdiği cahiller gümbür gümbür gelmekte.

hz. nuh ayfon'un mucididir.
  • 2018 icin yilin 'greatest shits' aciklamalarinda trump'in malum aciklamasinin uluslararasi kategorideki saglam yerine ulusal capta bir meydan okuma olusturan sozler demeti.
    bence turkce bilme sarti da olmasin, kalitesizlikte zirve yapilsin en azindan.
hesabın var mı? giriş yap