• 2020 tokyo olimpiyatlarında katada temsil eden sporcumuz, b grubunda mücadele etti. ilk katasında 24.46 puan alan dilara, ikinci katasında ise 25.06 puan aldı ve ortalama 24.76 puan ile grubunda 3ncü oldu sıralama katasına çıkmaya hak kazandı. sıralama turu katasında 25.78 puan aldı bronz madalya mücadelesi vermeye hak kazandı.

bronz madalya mücadelesinde ise a grubu ikincisi son dünya üçüncüsü hong konglu grace lau ile karşılaşacak. bronz madalyayı kazanması halinde tarihteki ilk bronz madalyayı kazanmış olacak.

edit: çok yazık oldu rakibiyle aynı katayı çizdi. atletik olarak rakip daha üstün görünüyordu ama aynı puan aldılar. hareketler sırasında çıkan ses rakip karatecide daha fazlaydı. dilara bir iki ayak titremesi yaşadı, bu tip sıkıntılar rakipte de vardı. ama bariz fark katada zıplayıp düşerken ayakların aynı anda değmesi gerekirken dilara iki zıplamada da aynı hatayı yaptı. düşerken yere aynı anda yere değmedi. rakip ise birinde yaptı. o küçük puan farkı ordan kaynaklandı. yazık oldu çok iyi çizmişti katayı ama rakip daha iyi çizdi. canın sağolsun böyle kaybetmeye kimsenin bir lafı olamaz olmamalı. elinden geleni yaparsın ama bazen olmaz. keşke bir daha olimpiyatlarda olsa da bir dahaki sefere alırsın desek.
  • 25-29 mayıs tarihleri arasında gaziantep'te düzenlenen 2022 avrupa karate şampiyonasında kadınlar katada avrupa ikincisi olan karatecimizdir. finalde olimpiyat ve dünya şampiyonu ispanyol sandra sancheze kaybetti.
  • avrupa oyunlari'nda kata'da ulkemize bronz madalya kazandiran genc ve basarili sporcumuz. ilerleyen yillarda daha cok madalya getirecek gibi gorunuyor.
  • çok az farkla madalyayı kaçıran sporcumuz. gözyaşları, izlediğim yerde benim de ağlamama neden oldu. aynı zamanda gururlandım. teşekkürler emeklerin için.
  • henüz 17 yaşında, milli takımdaki 3 senesinde kazanılmadık madalya bırakmamış bayan karatecidir. 'hayali dövüş' olarak da adlandırılan kata dalında yarışmakta olup, hem gençler, hem de büyükler avrupa ikincisi olmuştur. takım kata dalında da türkiye'ye ilk dereceyi getiren avrupa şampiyonu ekibin üyesidir.
  • güzel ve yeterli bir performansına rağmen bronz madalyayı az bir farkla kaçırmış sporcumuz.

üzülmesin. önümüzdeki olimpiyatta o madalyanın rengi altın olacak.

edit: paris 2024 olimpiyatlarında karate olmayacakmış. hem onun hem bizim üzüntümüz daha da arttı.
  • çok küçük farkla bronzu kaçırdı,bu tip spor dallarında hakem puanlarında şaibe hep olabilir.ağladı bir de kız çok üzüldüm ya.çok başarılı bir sporcu canı sağolsun.
  • covid-19 nedeniyle ölen esat delihasan başkanlığındaki türkiye karate federasyonu tarafından (onca sporcunun şikayetine rağmen) korumaya alındığı anlaşılan karateci.

2020 tokyo olimpiyatları sırasında, kendisi gibi karateci olan erman eltemur ile evli olduğu halde eltemur soyadını niye kullanmıyor, diye merak ediyordum ben de. meğerse 2020’de paris’teki müsabakalar sırasında, eşi gibi karareci olan başka bir milli sporcuyla (ali sofuoğlu),“basılınca” eşinden boşanmak zorunda kalmış.
  • paris'te düzenlenen dünya olimpiyat elemelerinde finale kalarak olimpiyat kotasını %99 alan karatecimiz. akşam seansında bir sürpriz olmazsa ilk üçe kalarak kotayı alacaktır.

edit: finalde alman rakibini de yendi. turnuvada altın madalya kazanarak kotayı kaptı.
  • karate kadınlar kata'da bronz madalya mücadelesini 26.94'e 26.52 kaybederek olimpiyat 5'incisi olan sporcumuz.
hesabın var mı? giriş yap