şükela:  tümü | bugün
 • büyükadanın piknik yapmak için en ideal bölgesidir..muhte$em bir yerdir..
 • büyükada'nın batıya bakan cephesinde doğal bir oluşum olan dil üzerine kurulu piknik alanıdır. dilburnu doğal çamlık yapısıyla ve denizin adeta içine kurulmuş olmasıyla eşsiz bir güzelliktedir.burnun güney tarafında , ada kıyısı ile arasında bir koy vardır. bu koy yaklaşık 60 metre uzunluğunda olup kumsaldır ve adı yörükali olarak geçmektedir.büyükadanın denize girilebilecek en güzel yerlerindendir. dilburnunun kuzey tarafı ise çakıllarla dolu tek tuk bölgelerle denize girilebilecek küçük koycuklarla doludur. ancak dilburnuna gidiyorsanız denize girmenizi tavsiye etmem. zira burada arkadaşlarınızla beraber oldukça hoş vakit geçirebilirsiniz. işletmenin yaptırmış olduğu ağaç masaların üzerinde mangalda pişirdiğiniz etlerle güzel bir ziyafet çekebilir, denize yukarıdan bakarak her daim kuzeyden esen rüzgara doyabilir, rüzgar çarpınca güneye geçip içinizi ısıtan güneşin ve koya demirlemiş yatların ve uzayıp giden sahilin eşsiz güzelliğine kendinizi bırakabilirsiniz... çok mu sıkıldınız geçin ortaya istop yakartop voleybol oynayın. yetmedi mi ; büyükçe bir ip alıp kıyıya yakın sağlam çam ağaçlarından birine salıncak kurun ve uçmanın keyfini çıkarın... uykunuz gelince yere bir örtü serip çam gölgesi altında mışıl mışıl uyuyun... dinlenin...
  lütfen çöplerinizi ağzı kapalı torbalarda toplayıp çöp bidonlarına , doluysa yanına düzgün birşekilde bırakınız.
 • sarap peynir zirvesi 4'ün yapılacağı yer.
 • büyükada'da vapurdan indiğinizde, faytonlarla gidebileceğiniz çamlarla kaplı yer.
 • merkezden oldukça uzak piknik alanı.
  tercihen faytonla, uzun bir süre yürüyerek [nickiniz avasas veya robin ise sahilden ko$arak gitme opsiyonunuz mevcut.*] ula$ılabilir. güzel yanı $udur ki, kafayı dinlemek istiyor, pikniğimi yapayım ama kimsenin sesini gürültüsünü çekmem diyorsanız bu yolu çekmelisiniz.

  ha elimizde be$ dakikada ula$ılabilen, yakın olduğu için, "abi ben içecek almayı unutmu$um, ne yapacaz $imdi"lerde süründürmeyen degirmen burnu piknik alanı var iken bunu tercih etmek için ancak deli bir sakinlik pe$inde olmamız gerekir..
 • büyükada'nın batısında yer alan dilburnu 500 metre uzunluğunda ve 100 metre genişliğindedir.
  dilburnu istanbul'un değil türkiye'nin en nadide mesire yerlerinden biridir. büyükada'ya ayak basar basmaz hemen bir fayton kiralayıp ulaşılabilir. çam ağaçları altında piknik yapabilir ya da yanında yer alan koyda romantik dakikalar yaşayabilirsiniz. mutlaka görülmesi gerekiyor. not alın.

  dilburnu'nda çektiğim resimler
  http://picasaweb.google.com/ortimresimler/dilburnu
 • yücetepe kır gazinosu ile beraber, ada'da gurub vakti olunacak en güzel yerlerdendir. ayrıca osman nihat akın'ın nihavend şarkısını duymuş kulaklara daha bir aşinadır:

  "dil'de yalnız dolaştım hep gözyaşlarım dinmedi."
 • aynı zamanda bitlis'in ahlat ilçesine bağlı bir köy.
 • unutulmaz bir günün unutulmaz mekanı. sıcak yaz gününde yürüyerek gidip gelmek her ne kadar hata olsa da çok güzel bir gündü.