şükela:  tümü | bugün soru sor
 • melih gökçek'in twitter'da attığı twitte bahsedilen kişidir. daha önceden tanımışlığım yoktur.

  --- spoiler ---

  chp’nin uşak 1. sıramilletvekili adayı dilek akagün yılmaz’ın, yasa dışı thkö'ye üye olmaktan tutuklandığı ortaya çıktı.

  --- spoiler ---
 • kendisi uşak'lı olduğu kadar karahallı'lıdır.
 • kemal kılıçdaroğlu'nun oslo görüşmelerini olumlayan tavrına tepki gösteren ilk chp milletvekili. erkek milletvekillerimizde olmayan cesaret kendisinde var anlaşılan.

  http://www.halkinhabercisi.com/…ekilden-oslo-cikisi

  twitter'ı da burada; http://it.twitter.com/dilekayilmaz
 • chp'nin cahillerinden kendisi, sezgin tanrıkulu ergenekon duruşmasında müdahil diye adamı abd ajanı ilan etmiş. kemal kerinçsiz gibi bir adamın da bu davadan yargılandığını bilmiyor sanki. ben de ergenekon davasının yürütülme şekline karşıyım ama kerinçsiz denilen adam başta hrant dink'in öldürülmesine kadar giden süreç olmak üzere pek çok iç politika meselesinde provokatörlük yapmış bir adam. şansım olsa ben de bu adama karşı taraf olurdum.

  http://www.radikal.com.tr/…id=1128801&categoryid=78
 • chp genel başkan yardımcısı sezgin tanrıkulu'nun bugünkü grup toplantısında üstüne yürüdüğü ve tartışmalar yaşadığı kadın milletvekili.
 • "chp neden adam olmaz?" sorusuna cevap verilirken kurulacak cümlelerin icinde adi gececek milletvekillerinden yalnizca biri.

  böyle bir sey var mi arkadas ya? "sezgin tanrikulu'nun abd ajani oldugunu" bilen biliyormus. yok öyle laf ebeligi. madem biliyorsun, kanitini ortaya koyacaksin ki biz bilmeyenler de ogrenecegiz.

  ha, kanitin yok mu?

  benim de "dilek akagun yilmaz'in israil ajani oldugunu" ve "mossad'a bagli birtakim kuruluslar ile baglantili oldugunu" gosterecek kanitim yok.

  o zaman, kanitsiz iddia iftira atmakla esanlamli oldugu icin, ben nasil kendisine iftira atmiyorsam sen de ayni sekilde davranacak, polis bulteni tipi gazetecilik yapar gibi yazi yazmayacak, biraz edepli olacaksin.
 • işte yılmaz'ı yargılacak isimler
  chp uşak milletvekili yılmaz, hangi milletvekillerine savunma verecek? özel

  gerçek gündem - haber merkezi / chp uşak milletvekili dilek akagün yılmaz, kapalı grup toplantısında söylediği sözler yüzünden disipline sevk edildi. yılmaz'ın chp genel başkan yardımcısı sezgin tanrıkulu'na 'cia ajanı' dediği öne sürülmüştü.

  bu sabah toplanan chp tbmm grup yönetimi, dilek akagün yılmaz'ın disipline sevk edilmesini kararlaştırdı. emine ülker tarhan, muharrem ince, akif hamzaçebi, ali demirçalı, sakine öz, tanju özcan, orhan düzgün, emre köprülü, engin özkoç, uğur bayraktutan, mehmet şeker ve ali özgündüz'den oluşan grup yönetimi, uşak milletvekili yılmaz'ın disipline sevk edilmesini kararlaştırdı.

  www.gercekgundem.com 'un edindiği bilgiye göre, grup yönetiminde yapılan oylamada, 6 vekil disipline sevk, 2 vekil ise red yönünde oy kullandı. 1 vekil ise çekimser kaldı. toplantıya, emre köprülü, orhan düzgün ve tanju özcan'ın ise katılmadığı belirtildi.

  kim yargılayacak?

  öte yandan, dilek akgün yılmaz'ın ifadesini alacak ve karar verecek olan heyette ise yedi milletvekili bulunuyor.

  disiplin kurulu olarak bilinen oluşumun başkanlığını antalya milletvekili gürkut acar yapıyor. yılmaz hakkında kararı verecek olan heyette, ayşe nedret akova, tufan köse, kazım kurt, ali serindağ, ömer süha algan ve doğan şafak bulunuyor.

  kaynak: http://www.gercekgundem.com/?p=540031
 • gerçek cumhuriyet halk partili olduğuna inandığım bir isim ayrıca tabandan çok destek aldığını görüyorum.bu aralar imza kampanyası düzenlenmiş adına: http://imza.la/…dilek-akagun-yilmaz-yalniz-degildir
 • chp içinde siyaset yapıp chp zihniyetine tümden yabancı bir kişidir. dar bir bakış açısıyla olayları yorumlamaya çalışmakta aralarında bulunduğu ulusalcı vekilleri de zor durumda bırakmaktadır. emekten yana gözüküp emekle ilgili hiçbir çalışması yoktur, çalışması olmadığı gibi emekten ne anladığı kendisine sorulmalıdır. türkçeyi de iyi kullandığı söylenemez. twitter hesabını kendi kullanıyorsa eğer kendisinden başka kimsenin anlayamayacağı bir dili olduğunu birileri kendisine söylemeli. attığı tweetlerin %80’i aynıdır. yaratıcı değildir. herkesle kavga eden bu vekilin parti içindeki arkadaşlarını ajanlıkla suçladığı, gittiği her yerde kendi görüşüne uymayan vekillerin arkasından dedikodu yaptığı bir gerçektir. parti tabanından geldiği için örgütlü mücadelenin bilincindedir. ancak halk arasına karışınca maske ardına gizlenir. insanları meclis’e davet eder sonra da karşılarına çıkmaz köşe bucak onlardan kaçar. gençlere yalandan önem verir reklam kokan hareketleri kaçırmaz. idealisttir, hırslıdır. ama dünya görüşünün dar olması olayları analiz edecek bilgi seviyesinde olmaması en büyük eksikliğidir. he bir de meclis’te en çok danışman eskiten vekildir ki kendisine çalışan dayanmamaktadır. allah kılıçdaroğlu’na sabır versin diyelim.
 • mecliste çalışan bir arkadaşımın dediğine göre kadının alevi ve kürt kelimelerine alerjisi varmış bir de ayda bir danışman değiştirirmiş