şükela:  tümü | bugün
  • son edit : köyün avukatlığına soyundun diyenlere. sadece gerçeği yazıyorum. böyle bir olayda siz gerçekleri bilseniz susar mısınız ? bu kızın babası akşama kadar fabrikada 100 lira yevmiyeye çalışır. annesi kızın saçını öyle kısa tv de görünce kızım ne hale geldi diye oturup ağlamış. bak benim yazdıklarıma da inanma istersen umrumda değil, nasılsa gerçekler ortaya çıkacak.ama az mantıklı düşünün
    kız diyor ki eve gelenlere uyuşturucu veriyordu. kim sevişmek için uyuşturucu alır ?
    aile dediği gibi şeytan olsa 1 kg patatase mi satacak kızı ?
    bahattin diyor ki beni uyutup yan odada kızı satıyorlardı ? ya şuna inanmak için ultra gerizekalı olmak lazım.
    hadi bunları da geçin, adam 14 yaşında kızla beraber olup evlenmek zorunda kaldı. torbacı, sapık bu herif bide tv de alkışlıyorlar.evet ortada istismar var hemde haddinden fazla ama bunu yapan kocasının kendisi.
    ailenin suçu kızı hamile bile olsa bu adama vermek. oda ayrı bir tartışma konusu tabi.
    birde bu civar köylerde osursan dedikodusu olur. böyle bir olayı saklamak imkansız. duyulmama ihtimali yok yani imkansız.

üst edit : köylülerle yapılan röportaj videolarını da ekliyorum.artık gelen özel mesajlara da cevap veremeyeceğim çok fazla yazan var.hatta manyağın biri beni de şikayet edecekmiş,buyursun etsin :) tv de her gördüğünüze inanmayın arkadaşlar. beni asıl üzende evinde uyuşturucu,silah bulunan bu iftiracı adamı stüdyoda alkışlattılar ya utanmadan .hemde didem arslan bunu bile bile yaptı.allaha havale ediyorum reyting uğruna bunu yapanları.

https://www.olaymedya.com/…zi-programa-baglamadilar

yazıya nerden başlasam bilmiyorum ama koca bir köyün itham edildiği bu olayda, sessiz kalmayı tercih edemedim maalesef.o köyde yaşayanların çoğunu şahsen tanırım ve aralarında akrabalarımda var.bu olayı zaten bi kaç ay önce onlarda anlatmışlardı. en iyisi başından beri yazmak

olay dilek'in kocası bahattin'in ailesinin gülpınar köyünde bağevi almasıyla başlıyor. dilek'in ailesi bunların köy işlerinde yardımcı olmaya başlıyor ve orda bahattin ile tanışıyor. bahattin henüz 14 yaşında olan kızı kandırarak cinsel ilişkiye giriyor. bakın kız daha 14 yaşında. ilişkiden birkaç ay sonra kızının hamile olduğundan şüphelenen anne kızıyla konuşup bebeğin bahattin'den olduğunu öğreniyor ve bu sebeple evlendiriyor.hatta köydeki bir kısım kişi ve akrabalar buna karşı çıkıyor ve bahattini dövmeye kalkıyor. adamın köye olan kini burdan geliyor zaten.

daha sonra bahattin kaynanasına tacizde bulunuyor ama asıl olayın koptuğu yer dilek'in kızkardeşine de taciz etmesiyle patlıyor.aile bu olaydan sonra karakola giderek şikayetçi oluyor ve bunu müteakip bahattin karısını şiddet,tehdit ve madde kullanımı etkisiyle ailesine iftira attırmaya zorluyor.aklınca kendini aklayıp hem aileyi hemde köyü madara edecek. bahattin'in kendi ailesi bile konuşmuyor kendisiyle rezillikleri yüzünden.

zaten programı izleyenler dilek'in normal olmadığını anlamıştır. saçımı kocam kesti diyor,sizce nasıl kesti o saçları bi tahayyül edin bakalım. ayrıca kocasına sözde uyku ilacı verip aynı evde kızı satıyorlarmış. bunu yiyen varsa düz salaktır zaten. palu ailesindeki tuncer'in baldızım beni uyutup taciz ediyor demesi gibi birşey amk.

şimdi gelelim işin tv boyutuna, köye didem arslan'ın ekipleri geldiğinde birçok köylü doğruları anlatıyor ama hiçbiri yayımlanmıyor. ayrıca canlı yayına bağlanmak isteyen birçok köyü yayına alınmıyor. birkaç bölüm daha reyting almak uğruna bunları gözardı ediyorlar. bazı köylüler didem arslan'a bile dava açacağını söyledi hatta.

ayrıca elimde ifade tutanaklarıda mevcut.şimdilik onları paylaşmıyorum yasal yönden sıkıntı olabilir ama dilek orda kocasınn uyuşturucu kullandığını itiraf ediyor.

edit : özelden birçok mesaj geliyor teşekkürler. fakat başlığa yazıp öne çıkartırsak belki çok daha kısa sürede konu çözüme kavuşabilir ve insanlar daha fazla mağdur edilmemiş olurlar. lütfen gündemde tutalım

edit: entryler neden siliniyor bilmiyorum konu gündemde olmalıydı diye düşünüyorum.
    buda bahattin in evinde silah ve uyuşturucu bulunduğuna dair haber linki

https://www.cumhuriyet.com.tr/…iklama-geldi-1871861
  • tv böyle birşey işte, bahatttinin ifadelerinin hiç bir tutarlı yanı yok. benzer durum elmalı davasında da yaşandı.
  • eğer olay bu sekildeyse, yani bunlar 3 5 reyting ugruna tasarlaniyorsa ve gerceklerin ortaya çıkarılması geciktiriliyorsa, o televizyonun kökten kapatılıp, bu okayla ilgisi olan bütün çalışanların yargılanması gerekir
  • entryler silinmiş ama ortada başka bir gerçek; 14 yaşında d.a.'ın uğradığı taciz ve tecavüz olayı var. hiç bir sonuç bunu değiştiremez.
  • sabah vakti, sessizce, kendimi aşan derdimle buralarda bir avuntu aranırken denk geldim ((

çoğu zaman böyle, hakkında başlık açılmış isimlerin, magazin reklamı adına açılan pr çalışması olduğunu da görerek merak bile etmem hatta..

adına açılmış gerçeklerin ne olabileceği? belki de kafamdaki bulutların dağılması umuduyla bile olsa, keşke açmasaydım
    keşke bu kadar büyük çirkinlikle yüzleşmeseydim dedim kendime..

bu akıl dışı anlayış dışı olaylar yaşanıyor ve yıllar boyunca bir köyde yaşanıyor..

herkes biliyor
    kim bilir nerelerde ahlak satan din inanç pazarlayan kimler o küçük kızın bedeninden faydalanıyor
    hukuku, bir şahsa göre kurgulanmış devletin, her dramı acıyı dedikodu tadında izleyen koyunlaşmış milyonların gözleri önünde, şimdide reklam gelirinden daha fazla pay almak adına kullanılıyor faydalanmaya devam ediliyor..

insan, çıldırmış kalabalıkların arasında ne kadar güçsüz be sözlük
    ahlakın vicdanın öldüğü bu ölümün umursanmadığı yerlerde nasıl çaresiz..

ruhu katledilmiş o çocuğun bedenine üşüşmüş akbabalardan daha aşağılık, yalandan dökülen göz yaşlarına şahit olunca..
    dahasını tafsilatını da bilmeden yazıyorum şimdi

bu kadar büyük acılar kimseye işittirilmeden kim bilir nerelerde yaşanıyordur. milyonluk kazançlar hatırına yapılan tv programları olmasa farkında bile olunmayan ne dramlar yaşanıyor..
    ne gönüller yakılıyor, ne hayaller daha heyecanı hissedilmeden yıkılıyordur..

yakın çevresinde sıradışı her olay illa görülüyor, biliniyor susuluyor ve unutuluyor.. ortada bir ölüm faciası olmazsa, faillere dokunulmuyor..

ortada devlet yok hukuk yok. başka zorbalıklar ortaya çıkmasın diye kötüleri tehdit eden kurgulanmış bir düzen yok
    hırsızlıktan başka derdi olmayan müslüman görünümlü aldatma şebekesinin gözünde bu olayların hiç bir önemi de yok

toplumun vicdanı bütünüyle ortadan kalksın, tüm dğerleri yok edilsin proesimi bu suskunluk bu umursamazlık diye düşünüyorum ara da

fakat her yerde kız erkek fark etmeksizin, küçücük bedenler, ruhu pislik insanların çirkin emelleri karşısında kesilip biçilyor

süper güçlerim olsa dediğim çok zamanlar oldu, böyle çaresiz hissettiğimde..
    ve kıvrandım yine her türlü çaresizliğimde (((((((
  • cinsel suçlarda isim soyisimle ifşa etmek nasıl bir kafayken şimdide şova çevirip tvlere çıkarıyorlar, sevgili arkadaşlar failler cezalarını mahkemede almalı. iftiraya zorlanma hikayeleri bana hiç inandırıcı gelmiyor. ulan koca kadınım. karşı vekil diyor ki, aklına biri girmiş, olaydan hemen sonra adliyeye koşsan yine manipüle edip zaten bir süre geçti yok zaten şöyle, iyiden salak yerine koyuyorlar. her şey sabitken karartan kendileri.

köylülere gerince sıkıştır cebine para bulursun yalan tanık. adli tıp raporu ne zamandır istismar olmamıştır diyebiliyor benim bildiğim olası bulguları sıralar. tabi raporu da savcının zamanında talep etmesi lazım etmezse uçtu gitti bu da neydi delil karartmaydı, ki çocuk bu muaynede de travmatize olur. gaziantep valiliği psikolojik destek veriyorlar mı onu yazsaymış keşke ama önemli değil aralarında bir mevzu nolacak di mi? valla cehaletten işgüzarlıktan etik ahlak bilmezlikten her şeyi şova çevirmekten bir de her olayda şeytanın avukatını yapanlardan midem bulanıyor.

einstein'in bilmecesi diye bir soru vardı sevgili arkadaşlar. bilir misiniz? insanların %2 si çözer filan derler yalandır. bi saat sabırla düşünebilen herkes çözer. dava dosyaları da böyledir. bir saatte inceleseniz ne doğru ne değil anlarsınız. ama açıp bakan yoktur. çünkü işlerine gelmez.
    einstein olmaya gerek yok kısacası. 17 yaşında çocuğun evli olması bile istismar kanıtı neyden bahsediyorsunuz acaba.
  • nasıl yani, yayına bağlanıp ailesi dileği satıyor diyenler yalan mı söylüyor? dilek yalan mı söylüyor? niye her işi sulandırıyorsunuz arkadaş, kaç tane kişi bağlanmış. dilek bizzat anlatıyor. bunların hepsini bahattin mi ayarladı diyorsunuz?
  • 12 yaşından beri istismara uğradığını tüm detayları ile söyleyen kızın söylediklerini inandırıcı bulmayıp o köyde bile yaşamadığın söyleyen bir dallamanın sırf köyünün namusunu savunmak için söylediklerini inandırıcı bulmak için potansiyel çocuk tacizcisi olmak gerek. bir insan işi gücü bırakıp hiç bir bilgisi olmadığı bir konuda tutup da böyle alenen tacizcilerden tarafa bir başlık açıp, konuyla ilgili yaptığı her yorumda köyün avukatlığına neden soyunur ulan???
  • hımm evet olayların iç yüzünü öğrendik
    köylü aile masum bahattin oç
    ee bunun dileğe faydası ne
    bu kızın sesi neden kısılmaya çalışılıyor

burada yazılanlar doğru olsa bile dilek yine aile ve köylü istismarına uğramış demektir
    14 yaşında biriyle birlikte oldu diye hamile kaldı diye onu biriyle tecavüzcüsü istismarcısı ile ( 38 yaşındaki bir adam 14 yaşındaki bir çocukla çocuğun rızası ile dahi birlikte olsa bu onun pedofil olduğu gerçeğini değiştirmez nazarımda) evlendiremezsin üstelik köylünün ağzı kapansın diye hiç evlendiremezsin ( ki kuvvetle muhtemel düşünce yapısı budur) bir çocuğu istismarcısı ile evlendiriyorsan eğer 2. 3. 4. istismarcı da sensin demektir

hatta şu an bunları bile bile duya duya hala bu çocuğun o cehennemden kurtulması için ses vermek yerine sesini duymazdan onu görmezden geliyorsan yalnızca " vay be bilmem kim neler dönmüş yaaa" kaşarlığı yapıyorsan olayları yumuşatmaya çalışıyorsan vb. bir diğer istismarcı da o köyden ol ya da olma sensin demektir

olayın iç yüzüyle ilgilenmiyorum benim için buradaki tek gerçek dilek ve dileğin o cehennemde kalmasını istemiyorum

aileyi köyü eşi aklama girişimlerinden vazgeçin
    saçları kökünden kesilmiş ağzı yüzü morarmış gözaltları çökmüş 15 16 yaşında bir çocukken başka bir çocuğun yükünü omuzlanmak zorunda bırakılmış küçük bir kadın var burada
    olayın dedikodu boyutunu bırakın ve bir insana dokunun
  • diğer hikayeden daha mantıklı gelen durum. reyting yüzünden düşülen duruma bakın.

edit: her iki durumda da dilek istismar edilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap