şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: dilek feneri)
  • kisinin dogum gununde, sevenleri tarafindan uzerine dileklerini yazip verdikleri balon.
    balonlarin icinde mini hobby gordum sanki.
    yeni ogrenilen listeme bir yenisi daha girmis oldu boylece.
  • (bkz: emlak balonu)
  • bir kere denedim çok saçma sapan oldu. yirmi üçüncü doğum günümde uçurayım dedim. çok şahane doğum günü dileklerimi diledim ve balonun mumunu yaktık. ama uçmadı. herkesin balonu uçtu benimki sahilde oturan insanların kafasına çarpa çarpa yerde ilerledi. neredeyse 2. büyük izmir yangınına sebep oluyordum. 8-9 yaşlarında bir çocuk satıyordu. "abla sen de ne diledin bir balonu uçuramadık" diye çemkirdi bana. neyse güç bela uçurduk sonunda ama o akşam anladım, benim hiçbir işim kolay olmayacak zira olmuyor da.
  • multi disipliner bir aygıt. astronomi açısından gökyüüyle tamamen alakasız olan insanımızın gökyüzüne bakmasını ve bir süre yıldızları gözlemlemesini sağladığından rusya'nın 50'lerde uzaya fırlattığı sputnik uydusunun yörüngeye oturmasına eşdeğer bir tatmin duygusu verir uçuran bireyde.
    havacılık ve ateş yakma dallarında da yetenek gerektirir uçurma safhasında. istenmeyen bir yere düşerse iyi de koşucu olmak gerekecektir.
  • bir gün kesinlikle kordon'da bir apartman yangına sebep olacak balon.
  • (bkz: caner)