şükela:  tümü | bugün
  • mahser-i cumbus ekibinin basarılı oyuncusu.tiyatro sporu ve beyin fırtınası oyunlarında, spontane komiklikleriyle dikkat ceken kadın komik.
  • mahşer i cümbüş tiyatro topluluğunun "deli" oyuncusu.

1980 ankara’da doğdu.
    1987-1997 ilk / orta ve lise ögrenimini ankara’da tamamladı.
    1997-1998 “ankara sanat tiyatrosunda” kursiyerlik yaptı.
    1999-2003 ankara üniversitesi dil ve tarih - coğrafya fakültesi tiyatro bölümü oyunculuk ana sanat dalini bitirdi.
    1999- 2000 ankara’da “tiyatro onuncu köy” ekibinde erhan gökgücü yönetmenliginde oyunculuk yaptı.
    1999-2001 ankara’da “çevre çocuk tiyatrosu’nda” oyunculuk yaptı.
    2002-2003 özel kolejlerde ve kreşlerde drama öğretmenligi yaptı.
    2003 türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen “tiyatro sporu” gösterisiyle “mahşer-i cümbüş tiyatrosu’nun “öncülerinden ve kurucu üyelerinden biri oldu ve ekibiyle “doğaçlama tiyatro” yapmaya başladı.
    2003-2005 pro medya seslendirme stüdyolari’nda seslendirme sanatçısı olarak çalıştı.
    2005 s.t.r film yapımcılığı ile “ zoka” adli gizli kamera bilgi yarışmasında, sunuculuk ve oyunculuk yaptı.
    2006 halen; mahşer-i cümbüş tiyatrosu’nda doğaçlama tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

televizyon: matematik oyunu (trt), ferhunde hanımlar (trt), 24 saat(star), zoka (tv8)

oynadiği oyununlar: çıkmaz sokak, genel ev mektupları, bernarda alba’nın evi, kral lear, şahmeran, kafkas tebeşir dairesi, kanaviçe
  • her türlü kılığa, şekle, sese, nesneye, objeye girebilen mükemmel ötesi oyuncu. bir gün gelecek ve bir tiyatro oyuncusuna bu kadar hayranlıkla izleyeceğimi tahmin etmezdim ama bu hatun gerçekten sanatı komedi ile süper birleştiriyor ve sürekli izlenesi kılıyor kendini.

"bak sesin bile değişmiş, diplomamı kesin sen çaldın"
  • mahşer i cümbüş ekibinin bile içinden yeteneğiyle göze çarpan aşık olunası hanım ablamız.
  • gece vakti televizyon izlerken genelde uyuya kalan anneme bile "bu kiz dehset bisey" dedirtebilmis mahser-i cumbus kisisi. enerjisi, gulumsemesi, sempatikligi, sagligi daim olsun diger arkadaslariyla.

amin.
  • mahşer i cümbüş ekibinin kendisine hayran bıraktıran en sevimli, ufacık, cırtlak sesli, tatlı üyesi. şahsen ekibin en iyisi olduğunu düşünüyorum. bu haftaki anında görüntü show'da "filmin devamı" bölümünde metal bilimkurgu (ya da onun gibi bir şeydi emin değilim) türündeki performansıyla "ev ahalisi uyuyor" diye uzun süredir içimde tuttuğum gülme efektini anırmak suretiyle dışa vurmama ve kazık kadar herifin kafasına yıllardan sonra ilk defa terlik yemesine sebep olduğu için kendisine teşekkür ediyorum. terliğin acısına ve annemin "bak hala utanmadan gülüyor!" tepkisine rağmen kahkahaları bastırmakta bayağı bir zorlandım, sağolsun var olsun.*
  • mahser-i cumbus ekibinin en yetenekli oyuncusu (bence)
    ozellikle cıkarttıgı ses efektleri insanı hayretler icinde bırakıyor.
  • dörtlü dönme turunda,başlamadan önce konusunu açıklarken her seferinde tek ayağını kadırıp öbürünün arkasına koyan kişi.
    uğuru galiba.
  • yaratıcılık konusunda sürekli tavan yapan, doğaçlama konusunda çığır açmış insan.yontma taş devrinde taşları parlatarak cilalı taş devrine de geçer, taştan resimler yaparak 5 taş fiyatına satar, sakalı batan adama kılda keramet olsa da der. henüz ondan daha komiğini görmedim, göreceğimi de sanmıyorum.

edit : bir zamanlar mahşer-i cümbüş'ü tek izleme sebebimdi. uzun zamandır dilek'e rağmen bile izlemiyorum.