şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iletişim yayinlarindan yayinlanan 6-7 eylül olayları adlı kitabın yazarı. özgeçmişi ise şöyle :

  1969'da braunschweig/almanya'da doğdu. hannover üniversitesi'nde siyasal bilimler, sosyoloji ve sosyalpsikoloji öğrenimi gördü. "ittihat ve terakki döneminde türk milliyetçiliği" başlıklı teziyle sosyoloji yüksek lisansını tamamladı. yine almanya'da bochum üniversitesi tarih bölümü’ne sunduğu "cumhuriyet dönemi azınlık politikaları ve stratejileri bağlamında 6-7 eylül 1955 olayları" başlıklı teziyle doktor unvanını kazandı. halen sabancı üniversitesi tarih bölümü'nde ders vermektedir. çok sevdiğimiz bir ablamizdir...
 • körpe fidandır, iki tane tomurcuk var dalında...
 • 17.11.1966 doğumlu ve ankara üniversitesi dil ve tarih-coğrafya fakültesi tiyatro oyunculuk bölümünden 1992 yılında mezun olmuş tiyatro sanatçısıdır. halen trabzon devlet tiyatrosunda sanatçı olarak görevini sürdürmektedir.

  kendisiyle ilgili dipnot olarak 84-87 yılları arasında itü de inş. mühendisliği okumasını ve uzun yıllar almanya'da tiyatro üzerine çalışmalar yapmasını söyleyebiliriz.. çok yönlü, son derece başarılı bir oyuncudur..şu sıralar " troyalı kadınlar " oyununda hekabe yi oynamaktadır
 • 6-7 eylül olayları adlı çalışmasında söz konusu olayların gerçekleşmesinde ingiliz hükümetinin katkısını ortaya çıkarmış, nitelikli (gibi duran) akademisyen.
 • derslerinde doğru düzgün tartışma ortamı yaratmaması nedeniyle kendi görüşlerini paylaşan öğrencilerinden bile tepki çekerdi ben dersini alırken. şikayetler nedeniyle kontratının yenilenmeyeceği konuşuluyordu, sabancı'nın web sitesinde ismi gözükmüyor
 • 6-7 eylül olayları hakkında kaleme aldığı önemli kitap çalışmasında ingiliz hükümetini suçlaması dikkat çeken türk akademisyen ve araştırmacı.

  http://politikaakademisi.org/…a-6-7-eylul-olaylari/
 • '6-7 eylül olayları / cumhuriyet dönemi azınlık politikaları ve stratejileri bağlamında' kitabı dilek güven'in bochum ruhr üniversitesi tarih fakültesi'ne verdiği doktora tezi. almanca aslından çevrilmiş.
  * kitap kapsamlı bir araştırmanın ürünü. konular üç ana başlık altında toplanmış.
  1) 6-7 eylül olayları'nı yeniden kurgulamak
  2) 6-7 eylül olayları'nı baş aktörleri
  3) 6-7 eylül olayları'nı perde arkası.
  bunların yanısıra 'önsöz - giriş, sonuç ve ekler' bölümleriyle de konuyu her yönüyle toparlıyor.
  olayların insani ve siyasi yanı, maddi ve manevi verdiği hasarlar, yaşananların yansıtılan yüzü ve saklanan gerçekleri, mahkeme süreçleri, öncesi-sonrası, günahı- sevabıyla 6-7 eylül'ün ele alındığı kaynak bir kitap...
 • ufak tefek cinayetlerde serhan'ın annesi betül aksak karakterine bürünmüş asil duruşlu tiyatrocu kadın. krops tiyatro nun kurucusu.
 • cool bir durusu var ama betul hanim -serhancim sevgiler sekerim- karakterini oynarken bir olmamislik seziyorum kendisinde. boyle nasil desem bi mekaniklik soz konusu. yillarin emektar tiyatro sanatcisi olmasindan kaynakli olsa gerek. kamera önü oyuncugulugu icin fazla teatral kaliyor performansi sanki.