şükela:  tümü | bugün
  • hayatını kaybettiği söyleniyor. parayı eline sıkıştırmaya çalışıp “al işte şunu daha başka ne yapacağız?” diyenlerin ve onu onlarca kişinin arasında hüngür hüngür ağlatanların sırtına ahını bırakarak gitmiştir. 40 kiloluk kanser bir kızın gururunu, onurunu ayaklar altına alıp kurtuluşunu üç beş kağıt parçasına endeksleyen insanlar elbet o ahın altında ezileceklerdir. ister ilahi adalet deyin ister karma. kimse yaşattığını yaşamadan bu dünyayı terk etmeyecek. ve sen! yaptırdığın 65 milyonluk cami, eriyip giden bir kızın gururunu ayaklar altına alışını ne kadar temizleyecek onu da göreceğiz günün birinde.

nur içinde uyu gururlu, onurlu kız.
  • trakya üniversitesi ingilizce öğretmenliği 3.sınıf öğrencisi. görüyorum ki çaresizliği tatmamışsınız hayatınızda cümlesinin sahibi ve beni hüngür hüngür ağlatmış olan kanser hastası kızımız.
  • allah rahmet eylesin ''görüyorum ki çaresizliği tatmamışsınız hayatınızda'' bu kıza bu cümleyi kurduranlar utansın...
  • merak etme dilek. senin eline para sıkıştıran vatandaş bir stat dolusu taraftar tarafından yuhalandı, sonra ben yaptıysam tayyip erdoğan dediği için yaptım ben istifa ediyorsam o da etmeli dedikten sonra koca yaşına rağmen dememiş gibi açıklama yaptı. sonra diğer bakanların rüşvet yedikleri ortaya çıktı, istifa ettiler ya da gittiler, biri o kadar parasına rağmen dışarı çıkamıyor başka bir ülke yakalama kararı çıkardı diye, beraber ödül verdikleri adam başka bir ülkede hapiste, beraber ödül verdikleri adama şimdi canı cehenneme diyor ödül veren, aynı ödül veren darbe günü şarjör falan bekliyorum derken otoparktan görüntüleri çıktı. sen gittin şimdi huzurlu uyuyacaksın belki para bulamadığın için tedavini olamadın ya da paranı buldun ama çözüm bulunamadı ama onurunla gittin. sana orda çok para var diyenlerin çoğu gittiğinde huzurlu gitmeyecek geriden gelenleri de huzurlu olmayacak. mekanı cennet olsun.
  • ben omru hayatimda kendisi kadar onurlu, vakur ve o hasta halinde bu kadar haysiyetli cok fazla insan gormedim.

"ben dilenci degilim. insanlik konusunda bir kez daha hayalkirikligina ugradim. goruyorum ki caresizligi hic tatmamissiniz hayatinizda" tipki dunya klasiklerinde gecen unlu bir romanin en vurucu satirlari gibi.

bu duruma kayitsiz kalmamizin verdigi utancla hayatimiza devam edecegiz.

ustadin dedigi gibi, "bu dunyayi utanc kurtaracak"

umarim bu dunyadaki her insan utanc duymayi becerebilir.

gittigin yol aydinlik olsun onurlu kardesim...
  • aslanlar gibi posta koymuştur. fiziki sağlığını bilmem de ruhen bu ülkenin yarısından çok daha sağlıklıdır. allah kendisine sıhhat versin.
  • sadece ve sadece ilaçlarını alabilmek istemişti.
    yani devletin görevini yapmasını...
    haklı bir talebi vardı.
    ama onu dilenci zannetti hırsızlar.
    3 kuruş para tutuşturup eline, "allah razı olsun bakanım" diyeceğini sandılar.
    neden?
    çünkü öyle alışmışlardı çomarlar öyle yapıyordu hep.
    dilek'i de onlardan zannettiler.
    ama dilek öyle biri değildi, onurluydu.
    dilenci değildi, dilencilik yapmıyor, hakkını arıyordu.
    ve hakkını aldı da...
    ama ya onun eline para tutuşturup başından savmak isteyenler?
    onlar da hakkını alacak elbet.
    ilahi adaletten kurtuluş yok.

ruhu şad, mekanı cennet olsun.
  • sağlıklı olarak çok yaşasın istediğim, onur sahibi güzel insan.
  • o korumalar senin boynundan bastırarak bakanı senden korudular ya! düşündükçe hüngür hürgür ağlayasım geliyo, allah yardımcın olsun güzel kardeşim. allah acil sifalar verir inşallah.
  • bu ülke için fazla onurlu bi arkadaştın sen dilek. hak ettiğin bir yerlere gitmiş olmanı umuyorum... boğazıma düğümlendin gece gece.