şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "konservatuvarımız 16.03.1991 tarihinde kurulmuş olup, 1993 yılında, sahne sanatları bölümü tiyatro anasanat dalı ve türk müziği bölümleri'nde eğitim-öğretime başlamıştır ve ilk mezunlarını 1997 yılında vermiştir. 200'e yakın mezunu türkiye'nin çeşitli yerlerinde, müzik ve sahne sanatlarında, sanatçı olarak başarı ile görev yapmaktadır.

    konservatuvarımız, 2007-2008 eğitim-öğretim yılından itibaren selçuk üniversitesi dilek sabancı konservatuvarı binasında hizmet vermekte olup; konservatuvarımızın adı, 25.03.2008 tarihinden itibaren, y. ö. k. oluru ile dilek sabancı devlet konservatuvarı olarak değiştirilmiştir."

    http://www.konservatuvar.selcuk.edu.tr/
  • bu konservatuvarın oyunculuk bölümü jürisi, geçen sene yaptıkları sınavda 116 adaydan 2. aşamaya 13 kişi bırakmıştır.. öyle zeka dolu bir jüridir ki bir anda eledikleri 113 kişinin yeteneksiz olduğunu şıp diye anlamıştır.. aşama verdikleri 13 kişinin sınavda ne gösterdiklerini hala merak ediyorum..
  • selçuk üniversitesine bağlıdır. ayrıca öğrencilerinin her yaz ayları başka üniversitelerin yetenek sınavlarına girerek kurtulmaya çalıştığı mevlana konservatuvarı.
  • üniversite 1.sınıfta ev arkadaşlarımın gittiği konservatuvar. merkez kampüsün biraz dışında güzel bir binası vardır. sözü geçen arkadaşlarımın iddiası şöyledir ki; ödedikleri harç tıpla aynıdır* bunun sebebini ise okullarının tıp kadar zor olmasına bağlamaktadırlar. ben ikna oldum