şükela:  tümü | bugün
  • koronadan vefat eden bir acıbadem hastane çalışanıymış.
    33 yaşında bir ablamızdı.
    link
    --- spoiler ---

istanbul'da acıbadem ınternational hastanesi'nde çalışan 33 yaşındaki dilek tahtalı, 10 mart 2020 tarihinde yakalandığı koronavirüs salgını hastalığına tedavi gördüğü bakırköy dr. sadi konuk eğitim araştırma hastanesi'nde yenik düştü.
    --- spoiler ---
    edit: 32 yaşındaymış. ruhu şad olsun.
  • üzüldüm. ölüm pahasına insanları iyileştirmeye çalışırken yiten bir genç. gençlerde ölüyormuş çok dikkatli olmak gerekiyor.
  • doğru olmamasını dilediğim haber. :( hastane raporunu da gördüm ama ne kadar doğru bilemiyorum. doğruysa da allah rahmet eylesin. söyleyecek söz yok.

zaten sayı açıklamalarında vefat edenlerin hepsi yaşlıdır açıklaması yeterince moral bozucu bir söylemdi. can herkese can, genci yaşlısı yok bunun. herkes risk altında, kimse çıkmasın diyemiyor musunuz gerçekten anlayamıyorum. gençler de yaşlılar da risk altında, sokakta gezenlerin ya da çalışmak zorunda bırakılan insanların patronları üzerinde çok büyük vebal var.
  • sokağa çıkma yasağı gelsin artık. devlet bu günler için var. yapmayın etmeyin. ateşe atmayın bizi.

tanım: genç bir kayıp. allah rahmet eylesin. akdeniz ateşi ve kalp problemi de varmış.
  • çok üzgünüm. sokağa çıkma yasağı geçen hafta gelmeliydi. umarım gençlerin akıllarını başlarına almalarını sağlar.
  • kadın ilk vaka açıklanmadan önce (11 mart) semptomları gösteren 2 tweet atmış. tarihleri 9 mart ve 7 mart.

bazı süreçler çok iyi yönetiliyor.

https://twitter.com/dilek_thtl
  • "artik" bakanlarına nasıl guvenebilirlermis...

ebleh sürüsü sizi. akp az bile yapıyor bu aziz nesin istatistiklerine.
  • eski milletvekili dayısı ramis topal, internethaber'e yaptığı açıklamada "33 yaşında olan yeğeninin küçük yaşlardan itibaren kanser tedavisi gördüğünü" söylemiş.

cumhuriyet'e yaptığı açıklamada ise "sadece romatizmal bir rahatsızlığı vardı doğuştan olan." demiş.

ya ramis amcamız yayına göre demeç veriyor ya da bu iki yayından biri sözlerini çarpıtıyor veya eksik veriyor.

dilek tahtalı kanser tedavisi görüyor muydu? doğuştan "romatizmal" bir hastalık dediği ne acep? gencecik bir insanın "devamlı tedavi görüyordu hastanede" diye anlatılacak nasıl bir romatizmal rahatsızlığı olur, bilen varsa aydınlatsın lütfen.

edit: @gunesekarsi bilgi verdi sağolsun, bahsedilen romatizmal hastalık ankilozan spondilit imiş.
  • duyduğumuz ilk corona genç ölüm haberinin adıdır.

ölüm gençlere çocuklara hiç yakışmıyor.
    ışıklar içinde uyu dilek.
  • görünen o ki türkiyede vakalar 10 martta değil, 7 martta baş göstermiş.

hastalığın kuluçka süresini de hesaba katarsak 7 mart tarihinden günler önce türkiyedeydi zaten bu hastalık.

başları sağolsun.