şükela:  tümü | bugün
 • incesaz'ın 4. albümü mazi kalbimde'de solist olarak yer alan kişi.
 • incesazin mazi kalbimde isimli dördüncü albümünün ninni sesli solisti.

  edit. sevgili ekşi sözlük, bu satırları 2006 yılında yazarken nereden bilebilirdim ki 2007 yılında doğacak olan oğluma bu kişinin sesinin ve şarkılarının ninni olacağını....
 • incesaz'ın değerli kemençevisi derya türkan'ın eşi.
 • 1978'de balıkesir'de doğdu.

  1994 yılında i.t.ü. türk musikisi devlet konservatuarı ses eğitimi bölümüne girdi ve 1999 yılında bölüm ikincisi olarak mezun oldu. alâeddin yavaşça ve tülun korman ile repertuar, güher güney ve ferşan başaka ile şan çalıştı. konservatuara devam ettiği yıllarda (1996) trt istanbul radyosuna istisna akitli ses sanatçısı olarak kabul edildi. istanbul ve ankara radyolarında, gerek televizyon, gerekse radyo programları olmak üzere çeşitli konserlerde solist ve korist olarak yer aldı. 2003 yılından itibaren trt'de sürdürdüğü ses sanatçılığının yanı sıra program yapımcısı olarak çalışmaya başladı.

  kudsi erguner'in kurduğu "istanbul hanımları" grubu ile hollanda, belçika ve fransa'da, yansımalar ve incesaz grubu ile yurt içinde çeşitli konserler verdi. farklı gruplarla yurt içi ve yurt dışında festival ve konserlere katıldı.

  dizi müzikleri ve türk müziği cd'lerinin yanı sıra, yarkın ritim grubu ile "kervansaray", incesaz grubu ile "mazi kalbimde" albümlerinde solist olarak yer aldı.

  2005 yılında kurulan cemal reşit rey istanbul türk müziği topluluğuna ses sanatçısı olarak katıldı. 2006 yılında kültür bakanlığı istanbul devlet türk müziği korosuna girdi.

  istanbul radyosu klasik kemençe sanatçısı derya türkan ile evlidir.

  http://www.incesaz.com/solistler.aspx
 • eserleri batı müziği tarzına yakın yorumlayan bir hanende olmasına rağmen incesazla birlikte söylediğinde zevk alarak dinlenilebilecek, kadife sesli hanımefendi.
 • anne adayıdır, beklenen şekerin adı elif imiş.*
 • sesinin hastası olduğum bayan sanatçılardan biridir. incesaz'dan önce tanımıyordum kendisini, mazi kalbimde albümü ile birlikte sesine hayran kaldım. albümdeki bütün eserleri harikulade bir biçimde seslendirdiğini düşünüyorum. demet akalın vb. isimler herkes tarafından tanınırken, albümleri binlerce satarken, dilek türkan gibi sessiz sakin, sadece işini yapan insanların halk tarafından tanınmaması, onlar kadar para kazanmaması benim sinirimi bozuyor... inşallah ileride daha çok şarkıyı seslendirir, kendine albümler yapar ve halk tarafından hakettiği ilgiyi görür.
 • incesaz albümünde mazi kalbimde bir yaradır tangosuyla sesini duyduğumuz trt sanatçısı dilek türkan 2004 yılında bir tango festivali için incesaz ile bu festivale hazırlanmış. festival iptal edilince "yazık olmasın o kadar hazırlandık bari bir konser verelim" demişler. oyun atölyesi'nde verdikleri konser insanların çok hoşuna gidince; bir konser, derken bir konser daha.. mazi kalbimde albümü ortaya çıkmış. konserlerin birinde tekerlekli sandalyede yaşlı bir beyefendi gelmiş. konserden çok etkilenmiş, mazi tangosunu söylerken çok heyecanlanmış ve ‘şu anda tango yapmak istiyorum' demiş. tango burada kalır diye düşünürken, çok talep gelince devam etme kararı almışlar. dilek türkan,incesaz'ın kurucularından derya türkan ile altı yıldır evli.

  (bkz:http://www.incesaz.com/…ges/basin/genel/star01.html )
 • sesi çok farklıdır, en bi güzeldir. harikuladedir.
 • çok çok çok zengin, çok çok çok yumuşak ve çok çok çok berrak bir sesi olan bülbülümsü. olur da bir gün tanışma imkanı bulursam ilk diyeceğim şey, "- söyle, içecem" olacaktır.

  (bkz: aha da buraya yazıyorum)