şükela:  tümü | bugün
  • o yardım talebine sessiz kalan polisi de savcısı da kimlerse artık, adları her ne ise, onların allah belasını versin! o savcının hukuk diplomasını g...... sokayım! o polisin rozetini g..... sokayım! keşke isimleri bilinse ve haklarında hukuki işlem başlatılsa.
  • sadece bir entry'nin yazılmış olması kötü.
  • kadını gördükçe içim acıyor. o çaresizlik, o acı, o hüzün... koruyamayanlar utansın diyeceğim, utanacak insaniyet yok ki. şu an televizyonda izliyorum. kadın kendinden geçmiş artık. "benim çocuğum 500 liraya öldürüldü" diyor. zira herif internetten pompalı silah almış! silahı olduğu ihbar edildiğinde polisler "üzerinde bulamadık" diyorlar sadece.

kanım donuyor, acıyor. bu ne biçim bir vahşet? ve bu kadın "korkmayın", diyor. "çocuklarınızı sevin. erkek diye iş yapmaz, bardak kaldırmaz diye yetiştirmeyin. kız diye erkek arkadaşı olmayacak, ayıptır demeyin. sevgiyi sizden bulsunlar. 13 yaşında çocuklar evleniyor. çocuklar daha..."

bu kadın bu acıda dahi böyle bilinçli, böyle ders verici konuşuyor. elinde bebeklerinin emzikleri, ayakkabılarının altında toprakları...

o sessiz kalanlar için neler umduğumu buraya yazamıyorum. fakat umarım, umarım başka acılar olmasın artık. yeter...

(edit:

sanırım soyadı "çakır", "yardım" değil)
  • hakkında inceleme kararı verilmiş. umarım görevlerinden uzaklaştırılırlar.
  • insanlığa karşı suç işlemekten yargılanarak kazığa bağlanıp yakılmaları gerekmektedir. adalet bunlar gibi vasıfsız ama biatçı oçlarınının eline kaldığı için siyasetin o.pusu olmuştur.
  • 2017 yılında 409 kadının öldürülmesi'ne de sessiz kalmış kişilerle aynı kişilerdir.

ulan bu ülkeyi yönetenleri de anlamıyorum. sürekli birileri masum insanları öldürüyor, haberlerde sevindirici haber duyamıyoruz, sadece bir yılda eşi tarafından 409 kadın öldürülmüş, mafya almış başını gitmiş, taciz tecavüz sıradanlaşmış, ülkeyi bok götürüyor.

ülkede adaletin ve emniyetin olmadığını anlamak için biraz zeka ve doğru düzgün bir kanalın haberini izlemek yeterli.

binali başkan, devlet koruması altındaki 2 çocuğunu öldüren baba konusundaki ihmaller araştırılsın demiş. devlet kurumsallığını o kadar yitirdi ki, binali başkan araştırın demese kimsenin bu konudaki ihmalleri araştırmak aklına gelmiyor.

senin adaletin sadece zengini korumak üzerine kurulu

iş yapacaksan bozuk sistemi düzelt, yapmayacaksan da millete şov yapma. her yere adalet sarayı yapmakla adalet sağlanmıyor.

senin başbakanı olduğun ülkede, adam okuduğu okulun müdür yardımcısını öldürüyor. senin adalet sistemin, 9 ay sonra serbest bırakıp, aynı okulda eğitimine(!) devam etmesini sağlıyor. sen burda şov peşindesin

haber