• d’ilhan şeşen fransız dil bilgisiyle bakarsak ilhan şeşene ait demek olan isim.
  • "temas" şarkısı müzikal olarak inanılmaz olmuş. özellikle 2:20'den sonrası... ayrıca "teninle konuşmak" coverı da efsane olmuş.

not: bu kadına çok kötü şarkıcı demek için %95 işitme kaybı olması lazım.
  • kafa sesi sound. türk kadın şarkıcıların özlem tekin'le peak yapması da üzücü baya ya...

şarkıların bestelerinde hiç iş yok malesef. taslak aşamasındaki şarkıyı yatak odasında ableton'la produce edebildiği için bitmiş şarkıya benzetiyor malesef yeni jenerasyon.

halbuki senior şeşenlerin cok güzel besteleri sözleri var, insan bi besteye omuz atar.
  • şeşen ailesinin yeni ve sesi güzel üyesi.
  • son dönemin beğendiğim isimlerinden.

son şarkısı çok ses yapar gibime geliyor. klibi de gelmiş.parçanın adı şeker. mabel yazmış. lo-fi depresif kalıplar ve ritim ve kickler.

"söyle bana normal ne? yaşıyoruz hep amme" kısmını tok tik tik tok videolarında görür gibiyim şimdiden.

sözlerin tam hali:

şekeri ve seni bıraktım bugün
    teker dönmüyor açılsın önüm
    şekeri ve seni bıraktım ben bugün

annemin kollarında bile böyle huzur bulamadımdı
    lan dedim onca şeyi ben niye yaşadım yani boşa mıydı?

söyle bana normal ne?
    normal ne?
    normal ne?
    yaşıyoruz hep amme
    hep amme
    hep ammeye

söyle bana normal ne?
    normal ne?
    normal ne?
    yaşıyoruz hep amme
    hep amme
    hep ammeye

annemin kollarında bile böyle huzur bulamadımdı
    lan dedim onca şeyi ben niye yaşadım yani boşa mıydı?

söyle bana normal ne?
    normal ne?
    normal ne?
    yaşıyoruz hep amme
    hep amme
    hep ammeye

söyle bana normal ne?
    normal ne?
    normal ne?
    yaşıyoruz hep amme
    hep amme
    hep ammeye

git buradan şu an yanımdan
    baharlarımdan, benim yolum var
    kendimle olan bu davam benimle artık sana bırakmam

git buradan şu an yanımdan
    baharlarımdan, benim yolum var
    kendimle olan bu davam benimle artık sana bırakmam

şekeri ve beni bıraktım ben bugün
    söyle bana normal ne?
  • tane tane, mükemmelötesi, olağanüstü, süpersonik bir diksiyonla şarkı söyleyen şeker şarkıcı. mesela bir yabancı, türkçe öğrenmek istese direkt dilhan şeşen dinlemesi lazım. güzel sesi ve tarzının yanında böyle didaktik bir yanı da var. yukardan tıp tıp damlayan su berraklığında bir söyleyişi var.
    kadın daha napsın çayı da mı o demlesin kitapsızlar? bu memleketin kaç genci böyle bir performansa şahit olmadığı için heder oldu haberiniz var mı? (bkz: yanlış anlaşılmış şarkı sözleri)
  • sıcaklardandır coverından sonra hiç dinlemediğim isimdi kendisi. instagramda takip ediyorum üstelik ama hiçbir şarkıda şarkının duygusuna giremiyordu ve ben çoğu zaman videoyu tamamlamadan instagram çöplüğünde gezinmeye devam ediyordum. tolga akdoğan'dan kıskanmış da olabilirim, o ayrı.

mabelciğimin paylaşımında gördüm şeker şarkısını. çıkar çıkmaz dinledim. sonraki günlerde dinledim. sabah dinledim. akşam dinledim. mabel şarkısı diye bağırmayan bir mabel şarkısı olmasına ayrı, müziğin ambiyansın bataklık gibi içine içine çekmesine ayrı, dilhan'ın sesine, yorumuna ayrı ayrı hasta oldum. son zamanlarda dinleyip de etkilendiğim tek şarkı olabilir şeker.

zeynep bastık'ın şarkısının da lan olarak çıkması ve bu şarkıda da lan olması falan ilk görüşte bir rahatsız etti ama o nasıl bir söyleyiştir.
    "annemin kollarında bile böyle huzur bulamadımdı
    lan dedim onca şeyi ben niye yaşadım yani boşa mıydı?"

popülerlik adına kalitesi düşen alternatif müzik piyasasına kazandırdığı bu güzel şarkı için teşekkür ederim kendisine.

edit: şarkı
    linki
  • sesi felaket kötü yorumuna itibar etmiyorum. youtube'da kaş cover'ini izledim, dinledim. çok çok iyi bir şarkının çok güzel yorumlaması olmuş. sonra söyleyene baktım şeşen'lerle bir ilgisi var mı diye? evet ilgisi varmış. 20 yıldır ülkede bir oya bora'nın oya açığı vardı. gördüğüm kadarıyla oya boşluğunu dolduracak kalibrede berrak bir ses'e sahip.
  • yeni keşfettim!. her şeyden önce fark yaratan bir müzisyen (tarzı ve müziğiyle).
    keyifle dinliyorum. kadıköy 'de bira eşliğinde de dinlemek nasip olur herhalde bir gün.

dilhan şeşen - sıcaklardandır
  • (bence) gayet şık bir albüm yayınlamış yetenek. şu arabesk çöplüğünün içinde parlayan az sayıda incilerden biri.
hesabın var mı? giriş yap