şükela:  tümü | bugün
 • ankara kızılay'da yaşanan polis saldırısında ağır şekilde yaralandığı haberini aldığımız halkevleri üyesi.

  durumuna dair bir gelişme olursa, haber alabilmem durumunda aktaracağım;

  edit1: meydanda yapılan işkence sonrası kalça kemiği kırıldı, şu an ameliyatta

  eidt2: üzerinden geçen 3 gün sonunda dilşatın durumu artık iyi, stabil. yıllardır onlarca eylemde omuz omuza durduğum, ankara sokaklarında emeği olan arkadaşımın en yakın zamanda iyileşmesini ve sokaklara dönmesini diliyorum.
 • özellikle kadınları yıldırmak için daha keskin, daha acımasız uygulamalar baş gösteriyor. gitgide şiddetin dozu buralara kadar geldi. bugün burjuva medyada öldürülen ödp'li öğretmen için sanki kendi hatasından dolayı ölmüş gibi bir pozisyon çizildi. baştakilerin gerilimi tırmandırmada üstlerine yok.

  kadınlığı cinsiyet hükmüne indirgeyen başbakan tarafından galiz küfürlere hedef olmuş kişidir aynı zamanda. bugün belki başta o şahıs bulunabilir ismi recep'le başlayan ama yarın halkın çocukları, dilşat gibi insanlar halkın iktidarında gerçek sözünü söyleyecektir. kadınlığı bir organdan ibaretmiş gibi algılayan, şimdiye kadar kadın kimliğine tonla küfür eden başbakan elbet halka da bunların hesabını verecektir. dilşat aktaş o gün panzerin üstüne haksız bir şekilde katledilen öğretmenin öldürülmesini protesto etmek için çıktı. bugün hangi biriniz sorarım, haksız bir şekilde öldürülen kardeşinizin,annenizin babanızın hakkını aramazsınız. yeri geldiğinde bunun için bir çok debdebeyi göze almazsınız. ülkede hakkını aramak, hakkını arayacak bir kurum kalmamışsa nerededir? sokakta eylem yapmak, sesini tüm dünyaya haykırmak bugün "metin lokumcu'nun sözde hesabını sormak" demek noktasına geldi. sanki elinde baskın açıklaması olan grubu çiçeklerle karşıladınız normal bir zamanda da. bu her zaman için aynı her zaman için aynı. biliyorsunuz en son olarak yargıtay'da gitti. peki söyleyin demokratik hak savunması denilen aygıt'ın aracı çalışmaz ise ne olacak? -dilşat aktaş'lar bu milletin hakkı için meydanlara çıkacak.
 • dışkapı hastanesinde ameliyata alınmak üzere beklemektedir.
 • kalça kemiğinde kırılma olduğu söylenmişti en son.
 • hopa'da yaşanan olayları protesto etmek için, ankara da polis panzerinin üzerine çıkan kızdır.

  imamın ordusu tarafından, eylem sonrasında takip edilmiş ve hastanelik edilmiş kendisi.

  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1397446/default.htm
 • beni meraklara sürükleyen kızdır. acaba 1989 yılında tankların karşısında duran adam da aynı kaderi mi paylaştı yoksa vulgarlık sadece bize özgü bir durum mu? çok acı bir durum. kendisine acil şifa dilenendir.
 • panzerin üzerine çıkarak ''demokrasiyi savunduğu için'' için emniyet müdürlüğü tarafından platin bir ödüle layık görülmüş kızdır. yalnız eğitimli emniyet mensupları ödülü vermeden önce kızın bacağını kırmış, platini ise sonra taktırmıştır.
  (bkz: hayaldi gerçek oldu)
 • hopa’da çıkan olaylar sırasında panzere çıkmış, olaylar dindikten sonra takip edilmiş, sivil polisler tarafından kızılay civarında kendisine, “gel bakalım buraya, o sen misin?” diye bağırılıp etrafı sarılmış, 20 kadar polis tarafından da dakikalarca dövülmüş.
  ne modern, ne medeni, ne güzel memleket hakkaten. türkiye hazır hedef 2023'dü, değil mi?

  (bkz: http://gundem.milliyet.com.tr/…/1397446/default.htm)