• zirai danismanlik yapan ziraat muhendisi bir tanidigim, dimesin, pinar ve coca cola(cappy)'den daha kaliteli meyvalari satin aldigini soylemisti bu nedenle her zaman ilk tercihim olan marka, ustelik ucuz, ustelik izmirde fabrikalari var ki bu durum mikro milliyetci duygularima hitap ediyor..
  • işim gereği tokat'taki merkez fabrikaları dahil her tesisini gördüm, patronundan son çalışanına kadar da herkesle tanıştım.

insan yapısı olsun, patronlarının çalışanlara yaklaşımı olsun, üretimindeki temizlik ve dürüstlük olsun, insanların sosyal, kültürel ve siyasi bakış açıları olsun, ne taraftan bakarsan bak çok iyi bir şirket.

çoğu müşterimi sevmem, yaklaşımlarını beğenmem ama dimes'e çalışırken hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.

yolları açık olsun.
  • kırmızı ambalajlı süt üreterek bardaktaki nesquik'in üzerine domates suyu dökmeme sebep olmuştur.
    üç günde süt sektörünün devrimcisi kesilmemelerini, yıllardır edindiğimiz görsel şartlanmalara saygı duymalarını temenni ediyoruz buradan.
  • piyasadaki en iyi elma suyuna sahip firmadır. aslında hemen hemen bütün meyve suları harika orası ayrı. eferin len ibişler biliyonuz bu işi siz. cansınız.
  • yapmış olduğum şikayete anında dönen, numuneyi almak isteyen, hatta ukalaca bir tavırla gerek olmadığını bildirmemi bile sabırla karşılayıp beni razı eden, numuneyi almaya gelirken hediye meyve suları ile midemizi şenlendiren, laboratuvar sonuçlarını paylaşan yerli ve de üstüne üstlük kurumsal bir firma.

aynı ilgi ve alakayı ülker gibi bol ürün çeşitli bir firmada da görebilmeyi de isterdim.
  • yüzde yüz serisinin hastası olduğum meyve suyu firması. şarap da üretirler bu arada. dimesin açılımı da diren meyve sularıdır zaten. o yüzden şaraplarında dimes ismini değil diren ismini kullanıyorlar.

meyvelerinin kalitesi konusunda çok yorum yapmam mümkün değil. ama şu kadarından eminim ki cappy vs gibi markalarınkinden kat kat iyidir. meyvenin kendisinden de kat kat kötü.

bir de diren ailesi çok hayırsever bir ailedir. öyle iktidar desteğine güvenerek insanları sömürmek üzerine kurulu bir stratejileri olduğunu da sanmıyorum yani. velhasıl cappy falan içmektense bin kere tercih edeceğim firmadır.
  • bizzat kendi gözlerimle amasyada çiftçilerden kamyonlarca taze meyve aldıklarına şahit olduğum firma. meyveleri genelde amasyadan tedarik ediyorlar.
  • kemalpaşa fabrikası'nda, sosyal hakları için örgütlenmeye çalışan 16 işçi işten çıkartılmıştır. bugün direnişlerinin 38.günü.
  • tokatın tek markası.
  • evde ürettikleri şaraplarla diren şarapçılık olarak iş hayatına başlayıp, daha sonra meyve suyu pazarına giriş yapmış başarılı bir firma. kurucusu vasfi diren'dir.
hesabın var mı? giriş yap