şükela:  tümü | bugün
  • senelerdir zeljko obradovic'in yanında takılan yardımcı koç. obradovic'in yanında kala kala o da hocasının birtakım belirgin huylarını kapmış olup göründüğü kadarıyla oldukça agresif bir zattır. özellikle takımın yunan genç oyuncularına zeljko yerine bu arkadaş bağırır.
    yakın vadede, bu uzun asistanlık döneminin ardından bir takımın başına geçmesi oldukça muhtemel.
  • o son ribaund alınsaydı ya da hakemler 1 metre önünde olan 2 topla yürümeyi görselerdi şimdi götüne tekme vurulmuştu 21 sayıdan final kaybeden hoca olarak ama basketbol böyle 1.6 saniyede dünyanın en iyi hocası da olabilirsin dünyanın en kötü hocası da.

bir de maçtan sonra canlı yayında 10 dakika ne kadar hak ederek şampiyon olduklarını falan anlattı utanmadan. lan çin malı obradovic, 50 milyon euro bütçen 4 tane birinci sınıf oyun kurucun diğer pozisyonlarda da bazen 3 tane farkı adam kullanma şansın var, üstüne kendi liginin sloven hakemi maç boyunca fenerbahçe'yi doğradı. sokaktan geçen igor'u koy cska'nın başına zaten final four yapar. obradovic sana koçluk öğretmiş de adam olmayı öğretememiş.
  • obradovic tedrisatından çıkan, banvit'le ilk bağımsız sezonunda ışık veren ama cska'da nasıl olduysa geri gitmiş olan koç. lan bu adam 2016'da şu anki halinin 5 katı daha iyi koçtu, daha mantıklı hareketler yapıyordu. artık o kupadan sonra hakemlere mi güvendi, ben oldum mu dedi bilmiyorum ama hamle yapamıyor bu çok ortada. ilk çeyrek 30 atan takım sonraki iki periyot toplam 26 sayı atabiliyor elinde rodriguez, de colo, higgins, clyburn olmasına rağmen. tamam vorontsevich bugün sakatlandı, kurbanov faul problemine girdi de bu adamlar senin rol oyuncuların. bu adamların eksilmesi senin tüm savunma stratejini parçalamamalı. parçalıyorsa da bir kademe aşağı git neyi nasıl yaptığını hatırla.

13 sene yanında çalıştığın adamın bir milyon tane planı var. sakatlık olursa, faul problemi olursa, formsuzluk olursa diye. ki o adamın 9 tane kupası var kasmasa da olur. sen anca hakemlere ağla, takımını faul peşinde koştur. adam olmadığın 2016'daki finalde belli olmuştu da koçluğunun bittiği de bu yarı finalde ortaya çıktı. hadi yallah aek'ya, paok'a.
  • cska'ya gitmesine çok üzüldüm lan. `::(`
    tam da seneye ivkovic, obradovic, itoudis falan olacak derken gitti.
    yolu açık olsun.

tanım: koçluk sezileri yaşının üzerinde olan koç.

kimden ötürü (bkz: jelyko obradoviç)
  • son çıkan haberler doğruysa banvit'in başına geçtiği iddia edilen koç. obradovic'ten bağımsız neler yapabileceğini merak ederdim hep , bu imzası açıkçası beni ve eminim birçok basketbolseveri de heyecanlandırmıştır. ne diyelim , hayırlı olsun.
  • adam 2 sene önce city's'de ekmek arası şinitzel satıyordu. sıradan bir restoran çalışanıyken şimdi euroleague şampiyonu. jamie vardy'ninkinden daha etkileyici bir hikaye.

https://pbs.twimg.com/…ia/biydrluicaahlxb.jpg:large
  • tam küçük bir ilçenin tapu kadastro dairesi müdürü tipi var adamda. aynı caka, aynı fiyaka, aynı saçlar, aynı özgüven.
  • dün euroleague elemesindeki takımlara bakınca banvit'e hiç sans vermemiştim, ama bu imza gelirse banvit gelecek yıl çok farklı sürprizlere imza atabilir.
  • 1999 yılından beri zeljko obradovic'in yanında görev yapmaktadır. düşünebiliyor musunuz? obradovic gibi bir hoca ile koskoca 13 yıl. obradovic kendisini oğlu gibi görür, maç içerisinde birbirlerine dalacak gibi konuşurlar. ama bunu isteyen de obradovic'tir. göreve ilk başladığında itoudis'e "her dediğime evet diyecek bir yardımcı istemiyorum" demiş. obradovic'ten ayrıldıktan sonra çok başarılı olacağına inanıyorum. yugoslav ekolü ile yetişmiş bir yunan koç, her takımı başarıya götürür.
  • euroleague.net üzerinden maç analizlerine başlayan koç. bu hafta, 18 ekim 2012 brose baskets bamberg beşiktaş maçının analizini hazırlamıştır;

http://www.euroleague.net/…is-itoudis/i/101111/7790