şükela:  tümü | bugün
  • kendisi için tamamen yabancı bir ülkede, 2-3 milyon dolar bütçeli bir takıma mükemmel basketbol oynattıktan sonra şimdi cska ile başarıdan başarıya koşacak koçtur.

not: ulan messina, madem cska'dan ayrılacaktın neden 12 dev adam'a cska planlarını bahane ettin?
  • cska'yı düzene sokacak olan hocadır. banvit'te normal sezonda yaptıkları ortada, şimdi elinde daha iyi bir kadro var ve başaracaktır. çok da kral adam laf aramızda.
  • uzun zamandır kime benzediğini düşünüyordum ki bugün buldum. deliler gibi kerem bursin'e benzeyen koç. valla lan tıpkısının aynısı.
  • hahaha az önce bir çeşit kamera şakasına maruz kaldı denilebilir neredeyse. euroleague'in rus muhabiri inanılmaz saçmaladı canlı yayında, itouidis dövse yeriydi*
  • tam küçük bir ilçenin tapu kadastro dairesi müdürü tipi var adamda. aynı caka, aynı fiyaka, aynı saçlar, aynı özgüven.
  • mükemmel bir coaching başarısı göstererek 15 mayıs 2015 cska moskova olympiakos maçı nda kyle hines ı sadece 13 dakika sahada tutmuştur, ben de uzun süre göremeyince sakat falan sandım, bu maçta hines'ı oynatmazsan basketbol tanrıları da sana dur der...
  • adam 2 sene önce city's'de ekmek arası şinitzel satıyordu. sıradan bir restoran çalışanıyken şimdi euroleague şampiyonu. jamie vardy'ninkinden daha etkileyici bir hikaye.

https://pbs.twimg.com/…ia/biydrluicaahlxb.jpg:large
  • obradovic'ten öğrenecek çok şeyi olan koç. eu finalinde takımı hakemlerin ve yıldız oyuncularının katkısı sayesinde şampiyon oldu. öncelikli olarak 3 periyot boyunca pota altı rotasyonu kendisinden çok güçlü rakibine karşı hayvanca savunma uygulayıp hücum haklarını çok hızlı şekilde sonuçlandırdı. basketbolda savunma net bir şekilde daha yıpratıcıdır. fenerbahçe rakibine göre çok daha az savunmada kalarak maçın sonunda daha diri taraf oldu ve 20 sayıyı kapattı. maçla ilgili ikinci yanlışı ise soğukkanlılığını koruyamamasıdır. fark kapandıkça oyuncularına güvensizlik aşıladı adeta. hele yanında obradovic gibi bir usta varken iyice sırıttı.
  • kazandığı euroleague kupasıyla bir level daha atlayan antrenör, obradovicin gölgesinden kurtuldu mu ? göreceğiz.
  • o son ribaund alınsaydı ya da hakemler 1 metre önünde olan 2 topla yürümeyi görselerdi şimdi götüne tekme vurulmuştu 21 sayıdan final kaybeden hoca olarak ama basketbol böyle 1.6 saniyede dünyanın en iyi hocası da olabilirsin dünyanın en kötü hocası da.

bir de maçtan sonra canlı yayında 10 dakika ne kadar hak ederek şampiyon olduklarını falan anlattı utanmadan. lan çin malı obradovic, 50 milyon euro bütçen 4 tane birinci sınıf oyun kurucun diğer pozisyonlarda da bazen 3 tane farkı adam kullanma şansın var, üstüne kendi liginin sloven hakemi maç boyunca fenerbahçe'yi doğradı. sokaktan geçen igor'u koy cska'nın başına zaten final four yapar. obradovic sana koçluk öğretmiş de adam olmayı öğretememiş.