• 1627'den beri üretim yapan, iskoçyanin en eski viski markasi.. daha iyisini görmedim daha.
  • ing. gamze
  • 15 yıllık olanı hakkında yorumumu paylaşacağım harman viski.

evet adı üstünde en genci 15 yıllık viskilerden harmanlanmış bir viski çeşidi olup içimi kolay ve hafifmiş.

harman viskileri çok tercih etmiyorum zira pek karakterleri olmuyor ve kısa süreli lezzet etkisi yaratıyorlar. bunu da bir arkadaşım hediye etti sağ olsun ve hemen denedim.

koku harika, yumuşacık iç ısıtan bal, narenciye ve çiçeklerden oluşuyor gibi.

damakta bıraktığı hissiyat da benzer şekilde tatlı başlıyor sonrasında baharat etkisi ile yakıcı bir aroma bırakıyor. zencefil yakıcılığı gibi daha çok.

bitiş maalesef çok zayıf, arka arkaya yudumlasanız bile etkisi çok kısa sürüyor.

genel olarak bourbon viskilere yakın buldum tarzını.

tercih sıramın önlerinde olamayacak ama hafif viski severlere tavsiye ederim.

edit: diğer viski yorumlarım için (bkz: #60703155)

edit: @datdiridat uyardı 15 yıllıklardan harmanlanmış demek yanlış anlaşılmasın diye düzelttim, en genci 15 yıllık viskiler kullanılarak harmanlanmış demek daha doğru olur.
  • walter white'in içtiği son viski
  • yılbaşı için en güzel içki alternatifidir kesinlikle.çevremde viski sevmeyen bir sürü insana vay anasını dedirtmiştir içtikten sonra.benim gibi bir viski manyağı içinse chivas regal'i sollamıştır ve açık ara birincidir viskiler arasında.fiyakalı şişesiyle bütün gece çok keyifli bir sarhoşluk yaşamak ve sabah alkolün yıkıcı etkilerinden uzak uyanmak isteyenler için en doğru seçenektir
  • 30 yillik olani sirf kokusuyla adami mest etmeye yeten viski. bundan alirken 2-3 tane alin, saklayin siselerden birini. kendiniz bile unutun, oyle saklayin. buldugunuzda yuzunuz gulsun.
  • adı gamze olanların tercih ettiği nick. (çok yaratıcı...)
  • ortadoğu halkının özellikle tercih ettiği iskoç viski.
    raflarda 15 yıllık olarak yerini alır ve içimi chivas 12 ile benzerdir fakat içimi daha yumuşaktır.

dekoratif olarak şişe tasarımı ve farklı tat notaları için tercih edilebilir.
  • "you can't be angry at someone with dimples."

pek cici bir söz.
  • 15 yıllık olanını taze açmış yudumlamaya başlamış bulunmaktayım an itibariyle. ilk denemem . çok içerim ben bunu daha.
hesabın var mı? giriş yap