şükela:  tümü | bugün soru sor
 • diyarbakır'da yaşanan olay.

  diyarbakır ergani’de 29 imam din dersine girmesi için görevlendirildi. bunca öğretmen ve kadro açığı varken önceliğin din dersine verilmesi üstelik öğretmen olmayan kişilerin okullarda görevlendirilmesi akp’nin eğitime bakışını göstermesi açısından oldukça çarpıcı bir örnek oluşturdu.

  http://haber.sol.org.tr/…mden-anladigi-haberi-34901

  ilçe milli eğitim müdürü behçet tekdemir, aa muhabirine yaptığı açıklamada, ilçe ve köylerde boş geçen din kültürü ve ahlak bilgisi ders ihtiyacını karşılamak, öğrenci mağduriyetini gidermek ve sağlıklı bir şekilde eğitim öğretimden faydalanmasını sağlamak üzere ilçe müftülüğünün talebi üzerine en az yüksek okul ve ilahiyat fakültesi mezunu imamlardan istifade edildiğini söyledi.

  dersler için 29 imamın görevlendirildiğini ifade eden tekdemir, ''nasıl ki trafik, ilk yardım ve milli güvenlik derslerinde trafik polisi ve askeri personelden yararlanılıyorsa, aynı şekilde imamların da yasal mevzuat çerçevesinde haftalık 8 saat derse girmeleri sağlanmıştır'' dedi.

  http://www.haber7.com/…-dersini-imamlar-veriyor.php
 • her yerde soz konusudur, abdullah tunca gibi biri bu sekilde ogretmen olabilmistir.

  lakin ben soyle aciklayayim, din dersine imamin girmesi; galatasaray - fenerbahce derbisini hakem olarak genc fenerbahcelilerin amigosunun yonetmesi gibidir.
 • (bkz: #76978306)