şükela:  tümü | bugün
  • eskiden yogun olarak hristiyanlarin hacli seferleri olarak surekli duzenledikleri sava$lar, avrupanin din etkisinden son yuz yillarda kurtulmasiyla islam dinine mensub ki$iler tarafindan islami yaymak icin kullanilan yontem. belkide arap ulkelerinin hic imkan vermiyorum ama guclendigi zaman avrupaya "hilal seferleri" olarak duzenleyebilecekleri seferler..
  • (bkz: iran) (bkz: hizbullah)
  • (bkz: israil)(bkz: siyonizm)
    (bkz: abd)(bkz: modern paganizm) ve (bkz: judeo christianism)

    (bkz: kokten dincilik)
  • varolan en tehlikeli faşizmdir. bir insan ırkını seçemez ama dinini seçebilir. özgür düşünce üzerinden yapılan faşizm kişinin fikrine, hürriyetine, benliğine yapılmış faşizmdir. şu anda ülkemizde bulunan ama diğer "faşizm" konularıyla ilgilendiğimiz için hiç umrumuzda olmayan konudur. o yüzdendir ki bu başlık altında sadece 3 entry bulunuyor, onların da ikisi bakınızlardan oluşuyor. bugün dünyanın bize uyguladığı, bizim kendi içimizde aleviye, sunniye, ateiste, deiste, budiste vs. uyguladığımız, arapların diğer müslümanlara uyguladığı saçmalıktır.
  • bu ülkede çok ciddi boyutlarda görülen faşizm türüdür. hukukta bile bu faşizm görülebiliyor, indirim alabiliyorsunuz. üstelik türkiye cumhuriyeti teokratik bir rejime sahip de değil, yani kağıt üstünde sahip değil. dini kuralların hukuğu etkileyemeyeceği, laik bir devlet olarak gözüküyor. ne yazık ki bu sadece gözükmekle kalıyor. kısacası, din faşizmi, insanları manipule etmekte kullanılabilen tehlileki bir faşizm türüdür. öyle ki, milyonları öldürseniz bile bunu dininiz için yaptığınızı düşünüp, kendinizi rahat hissedebilirsiniz, bu kadar da tehlikelidir.
  • en hafif hali sokakta sigara dumanıyla insanları zehirleyebilmek ama bi köşede sessizce biranı içememek şeklinde hissettirir kendini.