şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son donemde goruldugu gibi turkiye gibi ucuncu dunya ulkelerinde bol kazanc getiren tuccarlik turudur. elde edilen kazanc din tuccarliginin yapildigi halkin gelismislik ve medeniyet seviyesi ile ters orantili oldugundan turkiye gibi ulkeler en uygun yolunacak kaz kategorisine girmekte. akp gibi cakal olusumlar bu firsati onceden gorup organize sekilde bu ise girismisler. kismen de basarili olmuslar diyebiliriz.
 • işsiz kalınca el atacağım meslek. bilgim zâten var. hakîkati kim ne yapsın yâhû! milleti menkîbelerle öyle bir hüngürdeteceğim ki tez zamanda yanıma yöreme bir sürü sorgulama özürlü toplanacak. câmînin ortasına pislesem "ama büyük bir âlîm" diyecekler. allah, peygamber dedikten sonra her türlü palavrayı yer bizim %acınacak... sonra gel keyfim gel!
 • günümüzün en büyük problemidir. saf, temiz insanlarla resmen alay edilir de anlamazlar, anlayamazlar. cahildir çünkü bilmez, bilemez... kimler ne evler ne yatlar almıştır bu işten ne karınlar doymuştur 3 kuruşla yetinen yurdumun saf, temiz, gözü pek insanları sayesinde. sadece bunun için bile ister gönül cennetin cehennemin olmasını, iyinin kötünün ayırt edilmesini. bu dünyada hakkıyla, kendi inancıyla, bilgisiyle yaşayamadıktan sonra ne önemi var ama bunların ? lanet olsun bu hiç bir zaman düzelmeyecek, düzelse bile bizim göremeyeceğimiz pisliğe, lanet olsun.
 • rte'nin en iyi bildiği şey.
 • rakipleri azımsanmayacak şekilde bolca olan bir meslektir. gayri resmi ya da hakaret gibi algılansa da bildiğin resmi bir meslektir. her dinde farklı isimlendirilmiş görevli sıfatları olmakla birlikte asıl iş din pazarlaması yaparak dini yaymak ve bunun karşılığında devletten, vakıflardan, kişilerden maaş, yardım, para almakla birlikte toplumu yönetmek ve ellerinde tutmaktır. avuçlarının arasına aldığı toplumları bir güzel kullanırlar, yeri geldiğinde istedikleri gibi şekillendirirler hem toplumu, hem kanunları; çünkü bu çakallara göre bir insan neye inanacağına, nasıl yaşayacağına, ne giyeceğine, ne içeceğine kendi başına karar veremez. aslolan kendi dinleridir. işin en acı tarafı da bunlara inanan insanların bir hayli fazla olması.

  (bkz: dinde iyi para var)
 • (bkz: sansür nedir)
 • resulullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur: "allah-u teala adem'e sanatlardan bin sanat öğretti ve ona şöyle buyurdu: "çocuklarına ve soyuna şöyle de: "eğer sabrınız yoksa bu sanatlarla dünyayı talep ediniz ve dini dünyaya ulaşma vesilesi kılmayınız. zira din bütünüyle bana aittir. dünyayı diniyle arayan kimseye eyvahlar olsun! eyvahlar olsun! "

  (mizan'ul hikmet, 8.cilt, 13826.)
 • sermayesi yalan, müşterisi cahildir. maksatlı olarak tevessül edenin akıbeti tartışma konusudur. her ne kadar dünya muamelatı suretinde olursa feyzden hâli kalsa da rasyonaliteye mübayin değildir.
 • event larda iyi getiri sağlamaktadır.
  referans için (bkz: nihat hatipoğlu)
 • akıl sahiplerinin ülkesinde ölü yatırım yapan güruhtur.

  aklını kiraya verenlerin yaşadığı topraklarda oldukça yoğun iş temposuna sahiptirler. yaşadığımız topraklarda da en çok kazanç sahibi din tüccarlarıdır.