şükela:  tümü | bugün
 • yeditepe üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünde öğretim üyesidir. tamamı abd'de 2 ayrı yüksek lisans 1 doktora derecesi bulunmaktadır. iki adet kitaba ve birçok bilimsel makaleye imza atmıştır.
  özel şirketlerde çalışan profesyonelleri gaza getirmek için hazırladığı eğitim programlarını uygulamaktadır.
  eğitim programında pozitif, bilgili ve etik bir görüntü çizmektedir.
  kendisi yaklaşık iki saat süren programa bir adet latin dans gösterisi ve biri aletli olmak üzere iki adet jimnastik gösterisi sığdırarak bu alandaki rekoru kırmıştır.
  ayrıca programın büyük kısmında ezberlenmiş bir metne vücut dili katarak ilerlemesi dikkatlerden kaçmamıştır.
 • amerika birleşik devletleri'ne alexis de tocqueville benzeri bir seyahat yapıp, amerika ve amerika 2 adlı kitaplarını yayınlayan yeditepe üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü öğretim üyesi.

  web sitesi - http://www.dincyaylalier.com/
 • bir dönem aklını mormonlara takmıştı, zırt pırt teksas'ta gördüğü mormonlara atıf yapardı.ermeni tezlerini çürüten bir kitabı vardır.ermeniler, kürtler, alevi, sünni çatışması konularını son derece tarafsız ve zülfiyare dokunmadan işler.saçma bulduğu bir şeyden bahsederken "bull shit" derdi ama bunu "ball shit" gibi telaffuz ederdi.sürekli kurallara uymak konusunda telkinde bulunur ama bunu yaparken "kuralları kırmayın" derdi ingilizceden direk tercüme etmiş kullanıyor, sanırsın ingiliz asıllı haspam."kuralları çiğnemeyin" demeyi bilmezdi.