şükela:  tümü | bugün
  • dinci ne? bişeyci dersen o kişi o şeyden geçimini sağlıyor demektir. dinci diyerek aslında hakaret etmiş oluyorsun. dindar dersen farklı konuşalım.
    hadi dindarlar üzerinden konuşalım. vatanın öz tabanı olan kişilerin o bahsettiğin ingiliz gemileri ile bile kaçacak ne kıymeti ne de hali vakti vardı. kaçtıklarını kim iddia ediyor.
    buraları boş ve gereksiz muhabbetlerle işgal etmeyin. ne çekiyorsak böyle boş işlerle uğraşmak çekiyoruz. bizim milletimiz boş işlere meraklı ama kendi asıl işini de bir o denli savsaklayan millet yoktur. zaten o yüzden arpa boyu yol gitmekte zorlanıyoruz.
  • sözlük kreşe döndü ulan.
  • gemiyle kaçanın sultan oldugu soylenir. cahilsiniz bari sallamayın. anadolunun insanıyla ilgili bir mesele değil bu.
  • ister dinci deyin ister dindar la hiç fark yapmaz. memlekette bugün yaşatılmaya çalışılan sünnilikten ibaret ve her perşembe akşamı içkisiz kalınarak ya da cumadan sonra her türlü günahın ve suçun sıfırlandığına iman edilmiş din taraftarlarını tanımlar. onların ataları da zaten ya gemilerle kaçmıştır (bkz o.ç. lere) ya da cepheden kaçmıştır. işte bu yüzden ben dedemi tanıyamadım rahmetlimi. vatanı kurtaranlar da zaten onlar oldu. dinci ya da dindar zevatı hala çanakkale'de tek merminin atılmadığına, hiçbir şehit vermediğimize ve sabah kara bir bulut gelerek anzak'ları boğduğunu iman etmektedir ki o yüzden alayı keferedir zaten! tanhu ve çocuk da anlaşılan bu kefere zevattandır.