şükela:  tümü | bugün
 • oldukca kaba ve terbiyesizce bir yakistirma. ustelik yalan! yani burada bahsedilen tuvalet kagidini elinde tutup makati temizlemek ise, kardes sen nasil yapiyorsun bu isi? anlatta ogrenelim. yoksa normal bir kagitin bile olmadigi zamanlarda, makatini, elini degdirmeden yikamayi islam ogretmistir. imkan var ise, su kullanilmalidir. su yoksa toprak, kum, tas tarzi urunler kullanilmalidir. 600lu yillarda edebin, hijyenin olmadigi, pislik ve serefsizligin revacta oldugu bir donemde islam, temizlik imandandir, demistir. 23 yillik bir surec icinde ise, su ana kadar ki tum devrimcilerin gipta ile baktigi ve ozendigi bir devrim gerceklesmistir. insanlarin hayatlari tamamiyla degismistir, hic bir sey ama hic bir sey ayni degil idi.

  butun bu maneviyati gormezden gelip, iftira ve kaba sozleri bir araya getirerek, insan ancak kendini sefillestirir, 1.5 milyara yakin insani degil.
 • eldeki bakterilerin sabunla dört kere yıkamadan - ki çoğu insanımız bir kere yıkamayı bile adam gibi yapmıyor - sonra bile tamamen geçmediği yapılan araştırmalarda görüldüğü için fanteziden öte sağlığa zararlı bir eylemdir. fantezinizi lütfen tuvalet kağıdı kullanarak yapın. temiz ve mikroplardan arındırılmış toplum hepimizin hedefi olmalı.
 • tam olarak anlayamadigim fantezi, yani dincilerin götünü elinizle yikamak mi istiyorsunuz? acaip..
  e sol elinizi kullanin bari.
 • bundan hunharca tiksinenler mantıken seksten de aynı oranda tiksinmelidirler, zira mikrop dediğin virüs dediğin tuvalet kağıdıyla falan temizlenmiyor pek tabi.
  eh, taşaklar götte davul çalarken o mikroplar virüsler de horon tepiyorlardır herhalde...
 • fantezi deyince:

  (bkz: elizabeth)
 • saldırgan çirkin ve provoke edici bir yaklaşımla oluşturulmuş bir önermedir. kanımca konunun, dinle ilgisi olmayıp refah ve eğitim düzeyi ile ilişkisi bulunmaktadır. aşağıya alıntıladığım haber konunun bu yönüyle ele alınması gerektiğinin altını çiziyor. elbette bilimsel araştırma adı altında sunulan bir çok iddianın da ne kadar bilimsel kıstaslara uygun yapıldığının da ayrıca araştırlması gerketiği kanısındayım. bu nedenle aşağıdaki veriler yine de daha fazla araştırmaya gerek olduğunu gösteriyor kanımca:
  kişi başına tuvalet kağıdı tüketiminde batı avrupa ortalamasının 13'te 1'ini yakalayan türkiye'deki istatistikler, 10 yılda 589 bin kişinin dışkı kaynaklı enfeksiyon hastalıkları olan tifo, dizandeki ve sarılık benzeri hastalıklara yakalandığını ortaya koyuyor.

  9 eylül üniversitesi'nce sağlık açısından taharetlenerek temizlenmekten daha hijyen olduğu belirtilen tuvalet kağıdı kullanımının ‘‘günah’’ olmadığını anlatmak için diyanet işleri başkanlığı'nın da 1996 yılında yayınladığı bir fetva bulunuyor.

  9 eylül üniversitesi'nde 100 denek üzerinde yapılan araştırmaya göre, taharet yöntemini kullandıktan sonra ellerini sabunla 3 kez yıkayan kişilerin yüzde 77'sinin ellerinde, dışkılama nedenli kirlilik bulunurken, tuvalet kağıdı kullandıktan sonra ellerini 3 kez yıkayan grupta bu oran yüzde 24'e iniyor.

  diyanet işleri başkanlığı'nın fetvasında ise ‘‘taharet için özel olarak imal edilmiş kağıtların üzerine yazı yazılması mümkün olmadığından, bu kağıtların kullanılmasında sakınca yoktur’’ deniyor. bir araştırmaya göre tuvalet kağıdı kullanımına ilişkin rakamlar şöyle:

  türkiye'de tuvalet kağıdı kullanımı üst gelir gruplarında yaygın. bu oran da ancak yüzde 57'yi buluyor.

  türkiye'de yılda kişi başına 6 rulo tuvalet kağıdı kullanılıyor. batı avrupa birliği ortalaması bunun 13 katı.

  tuvalet kağıdı ve diğer temizlik kağıtları kullanımında bir çok müslüman ülke de türkiye'den önde. türkiye'de 1 kilogram olan kişi başına temizlik kağıdı kullanımı, suudi arabistan ve malezya'da 4 kilo, birleşik arap emirlikleri'rde ise 6 kilo.

  http://webarsiv.hurriyet.com.tr/…2/07/19/154657.asp
 • internette kısa bir araştırma yapıldığında tuvalet kağıdı kullanımının orta doğuda daha yaygın olduğu görülüp, müslüman kesimde böyle bir fantezinin olmadığı anlaşılacak. müslüman diye belli bir kesme vurma amacı güdüp bel aldı vurmak yerine türkiye de boyle dense daha doğru olacaktı.

  burada tuvalet kağıdı kullanma istatistikleri rahatça görülebilir.
  http://www.argemar.com/tkagidi.htm
 • efsanedir. suyun yüzey gerilimi kanunundan korkan bünyelerin, "acaba götümüde gerermi" düşüncesi ile düştükleri içler acısı sapkın hallerini, orada burada anlatmasından başka birşey değildir. korkudan kıçına kağıttan başka birşey sürmezdesuyun kaldırma kuvvetinden faydalanıp erekte olmaya da çalışırlar kendi ile çelişirler bu fikir sahipleri.
 • anlatım bozukluğu içeren bir tamlamadır. ayrıca;

  (bkz: ateistlerin götünü eliyle yıkama fantezisi)
  (bkz: ateistlerin götü boklu dolaşma fantezisi)

  edit: düzeltme ve ekleme