şükela:  tümü | bugün
  • küçücük beyinleri ile anlattıkları peri masalları aracılığıyla her şeye karışır, kendileri gibi olanları dahi rahatsız eder ve bulundukları her ortamda illa ki sorun çıkarırlar.
    insan gerçekten hayret ediyor.
  • islam dinine göre hüküm allah'ındır (yusuf, 67).
  • apartman kapısına mozaik taşlarla 'mülk allahındır' yazıp çatır çatır kira almakla eşdeğer olandır. allah, biraz işin kılıfı çünkü. adamın kendisi dışında bir yaşam şekline, tarzına tahammülü yok. sığınmış çok da bilgi sahibi olmadığı dininin arkasına kendisi ne yapamıyorsa yapana düşman.
  • islam dinine göre hüküm allah'ındır (yusuf, 67).

"sen allah misin peki aminoglu?" diye sorulasi...
  • kuranda acikca iyiligi emret kotulukten (gunahtan) men et ayeti mevcuttur. gerek peygamberimiz gerekse onun halifeleri de toplumda dini aykiriliklara mudahale etmislerdir. begenmeyen baska dine gecebilir.
  • ezikliklerinden ve cehaletten.

şimdi mümkün olduğunca yüz buldular ve sanıyorlar ki dünya onların, istedikleri gibi davranabilir, istediklerini söyleyebilirler, kafalarına uymayan hâl ve tavırlara karışabilirler karşı tarafın.

medeniyet, demokrasi, hukuk ve kişi hakları nedir bilmezler.
  • islam dininin en büyük problemlerinden biri budur.. siz hiç kolundan tutup pazarları kiliseye götüren hristiyan gördünüz mü ?.. yapanları vardır elbet ama azınlıktadır.. ama bizde öyle bir anlayış vardır ki adam kendi namazını, davranışlarını,imanını bırakmış yanındakine karışıyor..başkasının orucunu sayıyor başkasının orucunu gözlüyor... sabahları namaza kaldırırlardı ayakla teperdim suratına. kardeşim şimdi siktirin gidin herkesin hayatı kendine tanrısı kendine...sırf bu yüzden öte taraf varsa bile olmamasını diliyorum ki herkes şöyle bir güzel göt olsun.. . islamın en büyük hedefi toplumu düzenlemektir diyor arkadaş kağıt üstünde doğru olabilir ama .. bak kardeşim.. islam ülkeleri dünyada yaşanılması en zor yerler..din mi düzenliyormuş toplumu ? din herşeyi mahvetmekten başka bir işe yaramıyor bu dünyada.
  • dinci yobazlarin beyni normal insan beyni gibi calismiyor malesef. tek din, tek tanri, tek kitap, en dogrusu bu, bundan baska hic bir sey dogru degil, kitap ne diyorsa o, buna inanmiyorsan katlin vacip.

bu embesilce sabit fikirliligi, saplantiyi baskalarina empoze etmek gibi bir gorev de edinmisler, onune geleni buna gore yargila, baski kur, 'saygi goster lan amina kodumun cocugu' tadinda ona buna satas, senin gibi dusunmeyen insanlarin uzerinde baski kur, iskence et, dov, asagila vs. vs.

avrupa'da iq'su en dusuk ulkelerden birisin, arnavutluk, makedonya'dan sonra sondan ucuncusun, en okumusu dedigin universite mezunu bile embesil ki ilkokul bitirmemis cahil cuhela kalkmis sana din, islam, gelenek, orf, adet ayagina ders vermeye calisiyor, mudahele ediyor... adam uzaya gitsin, sen 'uzayda kible ne tarafta' de... ondan sonra bana gel islamin guzelliginden bahset...

cahil cesareti iste... baska bir sey degil.
  • sebebi bugün yumurtlandı:

(bkz: kim tanrıya daha yakınsa üstün olan odur)

adamlar kendilerini sana bana kıyasla süperkahraman gibi birşey olarak görüyor. gel de bunlara derdini anlat.