şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir gercek. anasina babasina halleniyor bazilari.
  bazisi da degil hepsinin gunahini almayayim, satafata lukse duskun olanlari da var.
 • çoluk çocuk , cinsiyet , yaş , kadın , erkek dinlemez tahrik olurlar.
 • ''dindarlar hemen tahrik olur'' safsatası.

  ülkemizde malesef görülmek istenmeyen bir yobazlık var. genelde malesef sadece dindar kesim yobaz olarak gösterilmek istenir. hatta ciddi bir kesim yobaz kelimesinin sadece dindar insanlar için geçerli olduğunu düşünür. halbuki her ideoloji ve dünya görüşüne sahip insanlar yobaz olabilir.

  bu yobaz gruplarından biri de dindar kesime karşı tepkisel bir tavra sahip olan kesimdir. bir başka değişle dindar veya dindar gibi görünen kesime bağnazca karşı çıkanlar.

  çok karşılaştığım bir önreği vermek istiyorum. bu söz konusu kesimden sık sık bazı paylaşımların altına "dindarlar tahrik olur hemen" gibi yorumlar görüyorum. bunun natüralistik açıdan bile ne kadar saçma bir yorum olduğunu izah etmek istiyorum.

  tahrik olmak erkeğin doğasında vardır. yani bu aynı zamanda dinden bağımsız bir gerçektir. sağlıklı olan her erkek tahrik olur. tam aksine eğer bir erkek tahrik olmuyorsa sorun vardır demektir. tahrik olmak yanlış veya ayıpsanacak bir durum değildir. natüralist ateist bilim adamları (bkz: evrimsel biyologlar) mesela kadınların göğüslerinin neden erkeği tahrik ettiğini araştırırlar. örneğin bir kadının dekoltesi bir erkeği tahrik edebilir. bir erkek öyle bir görüntü karşısında tahrik oluyorsa o erkek sapık veya yobaz değildir. bakmanın doğru olmasını savunmuyorum. yanlış anlaşılmasın.

  erkeklerde ''tahrik olmayı kapat'' diye bir tuş yoktur. bir erkeğin doğuştan sahip olduğu özellik üzerinden eleştirmek saçmalıktır.

  ayrıca sadece dindar erkekler tahrik olsaydı batı ülkelerinde hiç porno veya ''seksi'' olarak nitelendirilen hiçbir görüntü izlenmezdi.

  beğenmediğimiz insanlar doğru şeyleri de savunabilirler. bu yüzden ''dindarsa ona karşı çıkmalıyım'' gibi bir ideolojiye sahip olmak yobazlıktır.

  yazı alıntıdır: ateistlere cevap
 • insan dürtüleri bir şalter ile açılıp kapanamaz. din ya da gelenekler zoruyla kapattığınız şalterler gün gelir dayanamaz patlar, öyle bir patlar ki ne kadar duygu, düşünce, davranış, dürtü varsa hepsini ele geçirir. muhafazakar ve aşırı dincilerin sapıklıkları zamanında yok saydığı dürtülerinden gelir. ayrıca;

  (bkz: fetvameclisi.com)