şükela:  tümü | bugün
 • homoseksüel birinin müslüman olmasını asla anlayamayacağım.

  tıpkı feminist birinin müslüman olmasını anlayamayacağım gibi.

  kısacası herhangi birinin müslüman olmasını anlayamayacağım.
 • tarihsellik bakımından homeseksüel birinin dindar olması şeklinde olabilir. zira dindarlık doğuştan gelmez, öğrenilir.
 • lise 2 din hocamın homo olduğunu öğrendiğimde - bir homo tanıdığım bizim dinciyle flörtleşiyormuş meğersem- şok olmuştum.... tanıdığım fotoğrafını gösterdiğinde ve ben '' oooğlum bu bizim dinci lannn'' dediğimde kendisi sadece ''bana edebiyat öğretmeniyim demişti:('' şeklinde bir tepki vermişti. başlıktan daha tuhaf anlardı..
 • allahın yardımcı olsun, ama üstteki entry ye tamamen katılıyorum.
 • (bkz: ak lgbt)
  http://t24.com.tr/…lunca-insanlar-inanamiyor,301093
  https://twitter.com/aklgbti?lang=en

  ve pinned tweet:
  "bırakın bu boş işleri. chp'nin yasakçı zihniyetinizden ne farkınız kaldı? insanlar film izleyecek sadece. bu saçma sapan yasak tamamen kendi homofobikliğinizin dışa vurumudur. "ben istemiyorsam kimse istemeyecek" zihniyetinden kurtulun artık. kınıyoruz !
  @ankaravaliligi
  lgbti"

  cehape zihniyeti yasakçıymış beyler, özgür akp'nin chp'ye benzememesi gerek tabi.

  https://www.facebook.com/…gz8l8up6_3pm5vf3i&fref=nf

  ayrıca kılışdar'la çok pis dalga geçiyorlar. yalnız takdir ettim, ince bir zekanın ürünü bu mizah
  https://www.facebook.com/…146801539/?type=3&theater
 • dinin gereğidir.

  kusura bakma kardeş, bir teselli vermek isterim ama, kelleyi giyotine kendin koymuşsun zaten.

  sadece senin adına üzüldüğümü söyleyebilirim.

  aklgbt falan da inanma! yarın öbür gün kellen gidebilir. işid'in eşcinselleri hadislere dayanarak nasıl cezalandırdığını unutma!
 • siyaset malzemesi yapılmaması, goygoya alet edilmemesi gereken şey.

  cinsel yönelim, üzerinde karar hakkımız olan, iradi bişey değil. buna bişey yapılamaz yani. sarışınsan sarışınsındır, uzun boyluysan uzun boylu. pakette böyle gelen bu tip şeyler gibi, cinsel yönelimler de pazarlıksızdır. bi tarafa koyduk bunu.

  burada bahsi geçen şey, "1,53 boyundayım ama profesyonel basketbolcu olmak istiyorum :(" gibi bişey olsaydı, evet hiçbişey yapılamaz buna. ama din ve inanç, içsel dünyamıza ait kavramlar. tabii ki bir insan (ben her ne kadar inançsız olsam da) "yaradanım da beni böyle yaratmış" gibi bir takım varyasyonlarla hem cinsel yönelimini ötekileştirmeden, hem de inanma temayülünde olduğu yoldan kopmadan hayatını sürdürebilir. ve dahası sürdürmelidir de...
  (kaldı ki cinsel yönelimimizi de, dindarlık seviyemizi de dünyaya ilan etmekle mükellef değiliz. kimseye bunların hesabını vermek zorunda değiliz. kimseye bunların hesabını sormak için gırtlağımıza yapışma alanı tanımamak da elimizde)

  katılamadığım yorumlar yapılmış. feminist müslüman gayet olur efenim. hemen somut örnek vereyim; mesela benim ortaokul öğretmenlerimden biri, dış görünüş itibariyle gayet modern, açık, yakasında atatürk rozetiyle dolaşan tipik bir izmirli teyzeydi.
  ama (annemin öğretmen arkadaşı olmasından dolayı bilirdik) bu hatun namazını niyazını, orucunu ve daha başka şeyleri aksatmayan, son derece inançlı bir müslümandı aynı zamanda. hatta mevlevilikle, tasavvufla bir alakası olabilir... çok sıkı feministti gayet...
  tüm dünyaya onun kadar yumuşacık, sakin, sevgiyle bakan az sayıda insan tanıdım. öğrencileri olan bizlere, hayvanlara, bitkilere bakarken bile mutluluk taşardı bakışlarında. hep ama hep gülümserdi.

  ezbere yaşamaktan, kendimize ve birbirimize ezbere saydırmaktan vazgeçmeliyiz. mutlu olmamızın, barışa ve huzura kavuşmamızın tek yolu bu...

  sen de kendine ezbere saydırma arkadaşım. kendini böyle sev ve sevgiyle kucakla yolunu da...
 • ahahah ---» (bkz: lut kavmi)