şükela:  tümü | bugün
 • heykeli dikilecek adam oldugunu iddia eden bulent arınc beyefendi 'nin son bombası.
  cumhurbaşkanı olmak için ön koşulu belirlemiş dindar olacak. peki mesela katı bir budist olabilir mi yeni cumhurbaşkanı? yoksa toteist mi olsun? anglikan olur mu peki arınc?

  sayın arınç;

  cumhurbaşkanı isterse ateist olsun yeterki o görevi yapacak kalitede olsun, atatürkçü olsun, türk ilke ve inkilaplarına bağlı olsun, vatansever olsun, amerikan uşağı olmasın, laik olsun, namuslu olsun, tarikat liderlerinin kucagında pozu olmasın, demokrasi amaç değil araç dememiş olsun, geçmişinde tek bir kirli leke olmasın

  var mı böyle biri akp'de? varsa hemen bana söyleyin... allahaşkına!

  http://www.milliyet.com.tr/…/04/16/son/sonsiy21.asp
 • kendilerinden olmayanların dindar olmadığını farklı şekilde ima etme girişimlerinin bir diğeri.

  işte bu yüzden akp yi sevmiyorum.

  bir insanın dindarlığını sorgulamak ve onaylamak hiç bir kula düşmez. bu allah ile kul arasına girmektir ve büyük günahtır.

  laik cumhurbaşkanı istiyoruz söylemine karşı söyleyerek bir kez daha laiklikle dindarlığı zıt kutuplara koyma girişimidir. ülkenin sürüklendiği kutuplaşmadan nemalanmaktır.
 • su soruyu akla getiriyor. peki turkiye cumhuriyeti vatandasi olan dindar bir yahudi, dindar bir gregoryan ermenisi, dindar bir alevi dedesi, dindar bir sii de akp'nin cumhurbaskani adayi olabilir mi?

  her firsatta tum turkiye'yi kucakladigini, toleransi, hosgoruyu dile getiren bir partinin sadece "dindar" bir sunniyi cumhurbaskanligina layik gorebilecegini gorebiliyoruz. bu da onlari diger muhafazakar partilerden ayiriyor. siradan bir muhafazakarliga degil, dinin, tarikatin politikanin tam ortasina konulmasina sahit oluyoruz.
 • bülent arınç'ın ağzından çıkan talihsiz açıklamalardan biri daha..
  efendi demek istiyor ki şu an ki cumhurbaşkanınız dindar değil. peki sen kimsin ki buna kanaat getirebiliyorsun? ayrıca seçeceğiniz cumhurbaşkanının gerçekten dindar olduğunu nereden biliyorsunuz? kendinizi allah yerine mi koyuyorsunuz yoksa allah'la iletişiminiz mi var acaba? eğer öyleyse bir sorun bakalım ben dindar mıymışım?
  yüzbinler türkiye laiktir laik kalacaktır diye bağırırken sanki inadına bu tür açıklamalar yapıyorsunuz. sanırım laikliğin tanımını bilmiyorsunuz. din işlerini devlet işlerine karıştırmayacaksınız efendi. bu kadar basit..

  ileri ki günler
  (bkz: sözlerim yanlış anlaşıldı)
  (bkz: yersen)
 • içindeki saklı anlamı da incelediğimde, "dindar olmaktan öte kindar cumhurbaşkanı seçeceğiz" şeklinde algıladığım demeç.

  (bkz: dindar)
  (bkz: kindar)
 • sozun tamami soyledir: "meclisimizin sivil, dindar ve demokrat bir cumhurbaşkanı seçecek olmasına yine itiraz ediliyor."

  insan ister istemez dusunuyor: cumhurbaskanliginin dindarlikla ne alakasi var * !?
 • akla su anki cumhurbaskanimiz dindar degil mi sorusunu getiren anlamsiz ifadedir. simdi sayin arinc icin dindar sayilabilecek bazi cumhurbaskani adaylarina bakalim ve hep birlikte dua edelim.
  (bkz: necmettin erbakan)
  (bkz: fethullah gulen)
  (bkz: bulent arinc)
  (bkz: recep tayyip erdogan)
  (bkz: sevket kazan)
  (bkz: hasan mezarci)
  (bkz: adnan oktar)*
  ....
  ...
  daha da gider bu