• eş sayısı konusunda vitesi dörde takmamış, anne babası öldüğünde kız kardeşine eşit pay vermiş insandır.
  • yoktur
  • dinin kendilerini güzelleştirdiklerini düşünürler,oysa dini güzelleştiren kendileridir.
  • beni bul bekliyorum.
  • dinci, dindar kavramlarını öğrenseniz ne güzel olacak.
    dinci olup ahlaklı olan yoktur.
    dindarlardan ise, arada çıkabiliyor ahlaklı bireyler.
  • adı üstünde dindardır.

ahlaksız olanına dinci deniyor, ekseriyetle ak partili oluyorlar.
  • yaaa,evet...
    nadir de olsa hala var böyle insanlar.
  • islam dininde dindar olmak ahlaklı olmaya eşdeğerdir. lakin toplumumuz sağolsun dindarlığı cemaatlere, siyasete, kutuplaştırmaya, kimliklere o kadar malzeme etti ki, dindar olmak kelime ve yaşam anlamının oldukça dışına çıktı. oysa ki asıl mantık şudur; ahlaksız insan dindar olamaz. kalp kıran, hırsızlık yapan, hak yiyen insan zaten dindar değildir. toplum olarak bunu fark etmemiz gerekir.
  • tanıdığım insanlardır. ortak özellikleri meslek sahibi olmalarıdır, talep edilen nitelikli bir işleri olmalarıdır.

tabiki de imam değillerdir, ne alakası var?
  • din dediğinin islam olarak düşünülması ilginç, belki ben şaman dindarım... belki uçan spagetti şeyine inanıyorum.
    ahlak, dinle gelmez ama din ahlaksızları korkutmayı hedefler. yapacaklarını sırf korkudan yapmasınlar diye, cehennemle falan korkutur. ama daha büyük ahlaksızlar, hem yapacaklarını yapar, hem de dini buna alet ederler. ona çok girmeyelim, ucu bucağı, dibi falan yok...
hesabın var mı? giriş yap