• bu ateistler biraz saygısız, biraz saldırgan, biraz böyle agresif falan oluyorlar biliyor musun şekerim? hep ondan işte. bak şöyle misal:
    http://api.ning.com/…igion.jpg?width=465&height=600
  • (bkz: ekonomik kriz)
  • (bkz: allah)
  • ateist değilim ama dindar da değilim, yalnız objektif bir şey söyleyeyim hiçbir ateistin inanan birine baskısına denk gelmedim, ama bir çok inançlı insanın ateistler şöyle böyle vs laflarina, oturup saatlerce niye inanmiyorsun, inanacaksin gibi baskıcı söylemlerine denk geldim...gecinememe nedenleri tercihlere saygı duymamalarindandir ve bu çok ilginç.
  • yaygın dini anlayışta, ateistlerin öldürülmesi gerektiğinin söylenmesinden kaynaklanan sebeplerdir.
  • bunlardan bir tanesinin içinde diğerini kendisi gibi olmaya zorlamak isteyen, hatta olmazsa kesip öldürmekle tehdit eden hatırı sayılır bir kitlenin olması gibi bir nedeni olabilir. ama hangisiydi şimdi hatırlamıyorum bi yanlışlık olmasın.
  • böyle salak ayrımların dünyadaki kaosa çok sağlam katkısı oluyor.
    geçimsiz iki insan tüm konularda aynı fikre sahip olsunlar yine tartışırlar ve geçinemezler. geçimli iki insan ise bambaşka dünya görüşlerine sahip olsa da birbirlerine saygı göstererek gayet güzel geçinebilir. bu kadar basit.
  • dindar olan herkes benim gibi yaşacayak derdinde , atesit olan ise dindarlık gerizekalılıktır kafasında değilse ortada olmayan sebeptir. en dindar yıllarını 2 ayrı ateist ev arkadaşı ile geçirmiş biri olarak yazıyorum bunları. o zaman üzülüyor ve acıyordum onlar için sadece. sonra bir gün kuranı okumaya araştırmaya başladım, şimdi sadece giden gençliğime üzülüyorum ve acıyorum
  • dindarlar ve ateistler birbirlerine saygı duyup çok güzel geçinirler de dinidarlar ve yobaz ateistler geçinemez.
  • "dindar" degildir o, "dinci" dir.
    dindar insanın kimseyle sorunu olmaz.
    ınancin bireysel bir eylem oldugunun bilincindedir.
    cevreyle, kisilerle, yasadigi dunya ve hatta tanrisiyla problemi olan kalın kafalı dincilerdir.
hesabın var mı? giriş yap