şükela:  tümü | bugün
  • doğru yolu buluyorlar demek ki.
  • anneler babalar daha deizimin ne olduğunu bilmeden çocuklarını yargılıyorlar. ama aslında çoğu daha kuranı bile okumamış insanlar. deist olmuş çocuklarına hasta olarak bakıyorlar. ama maalesef masallara inananlar kendileri.
  • bir on yıl daha siyasal islamın iktidarının sonucunda azerbeycan veya çekya gibi ibadethanelerin cafe - restoran a dönüşeceğini görebiliriz. tıpkı evlilik gibi sonu geliyor. bana sorarsanız keşke 70 li yıllara dönsek, herkes bayram namazına gitse evlilik müessesesi devam etse. ama maalesef bitiyor.
  • bu habere fazlasıyla inanıyorum. çünkü muhafazakar hatta faşist bir ailede büyüyen bir insan olarak doğru yolun o olmadığına inananlardanım. o kadar çok mantıksız şey var ki fazla kafa yormaktansa agnostik olmayı tercih etmişlerdenim.
  • geleceğe dair bir risk, önlem alınması gereken bir tehlike olmayan, hayatın olağan akışına uygun olan durumdur.
  • çok normal olaydır.
    sadece deizm değil, gençler artık kuran müslümanlığına da yönelmekte. hadis zırvalığından bıktı artık insanlar.
  • benim icin, kopegin adami isirmasi haberidir. eger ateist gencler muhafazakar ve dindarliga kaysaydi bu ilginc olurdu.

gencken, ben de bu tarz bir kayak etkinligine katilmistim.
  • geçen günlerde konyanın göbeğinde bile tespit edilen, "ya ne olacağıdı" dedirten olgu.

(bkz: imam hatipliler deizme kayiyor)
    (bkz: konya milli eğitim müdürlüğü çalıştay raporu)
  • hoş bir sözü akla getiren.

müzmin bir ateist yetiştirmek için, ona sıkı bir dini eğitim verin.
    (bkz: cervantes)
  • doğru bir olay bu, bu yüzden ülkedeki solcular çomarlıkta zirve yapmış durumda. adamın kütüğü yozgat köyden çıkmış, üniyi kazanıyor, 3-5 kitap okuyor ve akabinde richard dawkins dan bile daha keskin şekilde savunuyor ateizmi. ama tipe baksan sokakta yolunu değiştirirsin.

üst sınıf kemnalist ailelerin çocukları bile bu kadar radikal değil hatta çoğu dini sorulunca müslümanım diyor bayramdada namazını kılıyor

fantastik durumlar ortaya çıkarabiliyor bu çelişkiler, geçen bunlardan biri bana çomar dedi, anasını görsen 9 etekli köy kadını, benim babannem ankara hukuk mezunu amk.