şükela:  tümü | bugün
  • tezatlıkların en beteri budur. galatasaraylıyım deyip feneri sevmekten daha büyük tezattır bu.

bugün (bkz: ergiyik akış analizi) diye bir dersin vizesindeyim, bu dersi çok severim ve bir mühendis adayı olarak bana katkı sağladığını düşündüğüm için bireysel olarak bazı çalışmalar yaparak hocanın anlattıklarıyla yetinmiyorum. ee haliyle sınavlarda da baya iyi oluyor bu ilgi alanı şeyşi.

uzatmadan konuya gelirsem, sınıfımda bir arkadaşım var humanist olarak yaklaşınca bazen seviyorum ama harbi nefret edilesi hareketleri var. koyu bir ak troll aynı zamanda müslüman olduğunu iddia ediyor. hoca sınav yapacağım dediği anda koptu geldi oturdu yanıma;

-kanka yardım et bana.
    --y.. odaklanamıyorum rahatsız etme beni.
    -ya nolcak be olum
    --la bi git olummm

sınav süresinde kanka elini çeksene kağıdını göremiyorum. kanka arka sayfaya yazdığın şeyi bitiremedim bi çevirsene modunda. dayanamadım yeter mk, hak yiyosun bi dön önüne dedim. ya ne hakkı dedi sadece. ders analiz dersi olduğu için çokca pc kullanıyoruz bu nedenle labaratuvarda oldu sınav. haliyle çok yakınız ve kağıdımı görebiliyor. ben tersleyince pc yi açtı, hocada vurdum duymaz biri zaten, baya googledan cevapladı tüm kağıdı. benim umrumda değil. +90 not alınca zaten aa geliyor ve gerçekten umrumda değil. ama ;

adam beni rahatsız ederek hakkımı yedi bu 1.
    0 alacağı sınavdan ordan burdan bakarak 60 - 70 alacak duruma geldi bu 2.

hak yemek konusunda üstlerine yok ve adamlar hala dindarım, müslümanım, ak parti var olsun, uzun adam yaşasın diye naara atıyorlar.

sorun şu sanırım, baştakiler çalınca, bunlarda çalmaya yüz buluyor. imam osurursa cemaat sıçar derler ya, o misal. yıllarca cemaat torpili ile binlerce kişinin hakkını yiyen bu zihniyet ve destekçileri şimdide mulakat puanı ve kpss - referans sistemi ile yandaşlarını dolduruyorlar devlete.