şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aşırı muhafazakar tarzı benimsemiş, akp hükumetine yakınlığıyla bilinen yeni akitgazetesinin türkiye'de ateizmin ve deizmin hızlı yükselişine karşı çıkıp, türkiye'de başta imam hatiplerde okuyan müslüman gençliğin ateist ve deist olmadığını asıl seküler ( laik ) kesimin deizm'e kaydığını iddia ederek yaptığı tespit.

  (bkz: bir islamcı ağlıyor gözleri yaşlı)

  müslüman birkaç uzman'dan tokat gibi cevap gelmiş.

  müslüman gençlerin sekülerleştiği iftirasını yayan şer şebekesi, evlatlarımızın toplum nezdindeki itibarlarını hedef aldı. deizmin müslümanlar arasında yayıldığı söylemlerine ise uzmanlardan tokat gibi cevap geldi.

  yeni akit linkine tıklamak istemeyenler için amme hizmeti:

  --- spoiler ---

  son yıllarda ülkemizde artan dindarlaşmayı hazmedemeyen vesayet odakları, imam hatip lisesi öğrencilerinin ve mütedeyyin gençlerin deizme yöneldiği yalanına sarıldı. müslüman gençlerin islam’ın emir ve yasaklarını görmezden geldiği algısını oluşturmaya çalışan malum zihniyet, cumhurbaşkanı erdoğan’ın “dindar nesil yetiştirme” idealinin de çöktüğü imasında bulundu. akit’e konuşan uzmanlar ise tam tersini savunuyor...

  algı peşindeler

  sosyolog mehmet cebeci, imam hatiplerin hedef tahtası haline getirildiğini belirterek, şunları dile getirdi: “sosyal medya gibi platformlarda bazı söylemler ile insanları yanlış yönlendirmektedirler. toplum üzerinde gençliği hedef alan deizmi ortaya atanlar aslında böyle birtakım algılarla genç bireyleri yönlendirmek gibi bir amaç güdüyor gibiler. bunu gençlerin en çok kullandığı sosyal medya, bazı haber sitelerini kullanarak yapıyor.”

  15 temmuz’da gördük

  ilahiyatçı osman aydın da, şu değerlendirmelerde bulundu: “gençliğin dinden uzaklaştığı gibi bir durum asla söz konusu değil. son dönemlerde gençlikle ilgili oldukça güzel çalışmalar da yapılıyor. gençler kendini 15 temmuz’da gösterdi. vatanına, milletine, dinine el uzatan fetö’cülere karşı destansı bir mücadele verdi. gençler de bir kopma yok. dış frekanslar gençliğimiz üzerinde oyun oynamaya çalışıyor. buna müsaade etmemeliyiz. olumlu çalışmalar var. daha da güzel olacak. vatanına, milletine, dinine saygılı ve sahip çıkabilecek gençlerimiz yetişiyor.”

  hedefleri imam hatip

  eğitimci yazar ercan çifçi ise şunları ifade etti: “biri açıktan açığa imam hatip düşmanlığı, diğeri ise dil düşmanlığı. ‘bakın o ilim, irfan, edeb nesli diye övündüğünüz neslin geldiği nokta bu’ deniliyor. bir diğerinde ise batıcı dil ve terminolojiyi getirip müslümanlara dayatıyor. müslüman gençleri itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. asıl amaçları ‘izzet ve iffet abidesi imam hatipli’ imajını yok etmektir.”

  --- spoiler ---
 • bu iddialarını ispatlayabilseler güzel olurdu, sekülerler arasında bir araştırma mı yapmışlar, hiç sanmıyorum.
 • türkiye’de en dindarım diyen aslında en ateist kişiler olduğunu ve asıl amaçlarının para olduğunu anlamayacak kadar salak olduğumuzu düşünenlerin halkı oyalamak için uydurdukları başka bir sikik açıklama.
 • (bkz: deizm)
 • "asıl amaçları ‘izzet ve iffet abidesi imam hatipli’ imajını yok etmektir.”" böyle bir imaj mı varmış dedirten açıklamadır.
 • onlara göre seküler olanlar zaten allahsız ve dinsizdi. deizme yöneliyorlar diye mi üzülüyorlar? hayır. bol keseden atıp bir çevreye güzelleme yapıyorlar.
 • hayır arkadaşlar hayır, ateistler ateist oluyor. algı yaratmayın.
 • bu açıklamadaki mantık hatası, bu iddiaların sol kesimden gelmemesi, direkt malum partiye yakın kesimlerden geldi. kısacası adamın gol diyor meselesi aslında.
 • dindarların ya da dincilerin, dinlerini bilmeyip, belli başlı ritüellerle gün doldurduklarını düşündüğüm için, katıldığım beyanattır.

  herkes sübanekeyi eksiksiz okuyor.anlamını soruyorsun bilen yok. bilmediği bir şeyi niye terketsin lan adam? cahillik mutluluktur.